Haberler

Yamaç Paraşütü Kursu Bitirenlere Sertifika

Kayseri'de Talas Belediyesi tarafından düzenlenen yamaç paraşütü başlangıç ve tekamül kurslarını başarıyla tamamlayan 11 kişi, sertifikalarını aldı.

Kayseri'de Talas Belediyesi tarafından düzenlenen yamaç paraşütü başlangıç ve tekamül kurslarını başarıyla tamamlayan 11 kişi, sertifikalarını aldı.

Geçen yıl düzenlenen başlangıç ve tekamül kurslarını başarıyla tamamlayan, aralarında her kesim ve meslekten uçma sevdalıları için Mehmet Şafak Yaşam ve Paraşüt İniş Alanı'nda tören düzenlendi. Ali Dağı zirvesinde uçarak alana inen yamaç paraşütü tutkunlarının sertifika törenine Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım'ın yanı sıra, kursiyerler ve yamaç paraşütü tutkunları katıldı. Başkan Rifat Yıldırım, artık dünyada hava sporlarında bir marka ve merkez olduklarını belirterek, "Altyapı noktasında take off (kalkış) tribünü ve şehir merkezine yakın iniş pisti olan tek merkez Talas" dedi.

Başkan Yıldırım, Ali Dağının yamaç paraşütü, yelken kanat, model uçak ve paramotor olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren tek merkez olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

"Ülkemizi temsil etmek, tanıtmak ve dışarı açmak bizi gururlandırıyor. Birçok yerde bu sporları yapmak için ciddi paralar harcıyorlar. Yıllardır bunu nerdeyse sıfır maliyetle yapıyoruz. 10 yıldır çıktığımız bu yolculukta kendi hoca, pilotlarımızla yarışmalara katılıp dereceler elde ediyoruz. Bu da verdiğimiz eğitimlerle mümkün oluyor. Kayseri'de yaşayanlara bu sporu sevdirmek istedik. Benim en çok mutluluğum Ali Dağı'nı seyrettiğimde bir başka anlam kazanması ve bir başka güzellik oluşması. Bununla birlikte Ali Dağı'ndaki tesisleşmesinin önünün açılması. Ali Dağı, teleferiğiyle tesisleriyle düşündüğümüzde çok daha ayrı bir marka haline dönüşecek. Talasımızı ikiye katlayacak ve şehrimizi çok daha iyi ifade edebilecek."

Talas Belediyesi yamaç paraşütü eğitmeni Hamdi Şıray, eylül ayında açtıkları kursların sertifika törenini yaptıkları kurslara dönümüzdeki dönem devam edeceklerini söyledi. - Kayseri

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Rifat Yıldırım Kayseri Talas Politika Güncel Haberler

2024 YKS sonuçları açıklandı

2024 YKS sonuçları açıklandı

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title