Uluslararası Bursa Festivali'nde Nostalji Rüzgarı - Haberler
Haberi Paylaş

Uluslararası Bursa Festivali'nde Nostalji Rüzgarı

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Uluslararası Bursa Festivali'nde Nostalji Rüzgarı

55'inci Uluslararası Bursa Festivali, 70'li yıllara damgasını vuran efsane sanatçıları aynı sahnede buluşturdu.

55'inci Uluslararası Bursa Festivali, 70'li yıllara damgasını vuran efsane sanatçıları aynı sahnede buluşturdu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55'incisi düzenlenen 'Uluslararası Bursa Festivali'nde nostalji rüzgarı esti. Yarım asrı geride bırakan festival, 70'li yıllara damgasını vuran Neşe Karaböcek, Seçil Heper, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Ercan Turgut, İskender Doğan, Bilgen Bengün ve Funda'yı aynı sahnede buluşturdu.

AİLE GAZİNOSU

Festival arda arda sahne alan efsane kadro, 70'li ve 80'li yılların 'Aile Gazinosu' konseptinde hazırlanan konserde, Türk Sanat Müziği'nin en güzel örnekleri ve dönemin popüler olmuş şarkılarını seslendirdi. Kültürpark Açıhava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen müzik şöleni Funda ile başladı.

AĞLAMA DEYMEZ HAYAT

Bursalı sanatseverler temponun hiç düşmediği gecede, 'İntizar', 'Saymadım Kaç Yıl Oldu', 'Eski Dostlar' 'Samanyolu', 'Seninle Bir Dakika', 'Kan ve Gül', 'Son Verdim Kalbibin İşine', ve 'Sensiz Saadet Neymiş' gibi dönemin popüler şarkılarını seslendiren müziğin efsane isimlerine büyük sevgi gösterilerinde bulundu. Festival terihine geçecek özel gecenin finalinde bir araya gelen efsane sanatçılar 'Ağlama Deymez Hayat' adlı şarkıyı ise koro halinde seslendirdi.

FOTOĞAFLI - Bursa

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Neşe Karaböcek, Semiha Yankı, Seyyal Taner, Politika, Güncel, Haberler

title