Haberler

Türkiye'yi Tercih Eden Ünlüler

Abone Ol

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Levent Demirel, bu yıl birçok Hollywood yıldızının tatil için Türkiye'yi tercih etmesinin doğal olduğunu belirtti

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Levent Demirel, bu yıl birçok Hollywood yıldızının tatil için Türkiye'yi tercih etmesinin doğal olduğunu belirterek, tanıtım için yılda 2 binden fazla gazeteci ve televizyon ekibi ile 20 bine yakın kanaat önderini ağırladıklarını söyledi.

Catherine Zeta Jones, Michael Douglas, Ben Affleck, Jodie Foster ve Cristiano Ronaldo'nun Türkiye tatillerini değerlendiren Demirel, yaptığı açıklamada, ünlü isimlerin ülkemize yaptıkları ziyaretlerin tanıtıma büyük katkı sağladığını söyledi.

Bu yıl tatil için Türkiye'yi tercih eden ünlülerin hayranları, tercihleri ve şöhretleri nedeniyle dünyada takip edilen isimler olduğunu vurgulayan Demirel, Türkiye'nin turizmde dünyada 7. sıraya yükseldiğine dikkati çekti.

Demirel şunları kaydetti:

"Türkiye artık turizm devleri arasında yeralmayı başardı. 28, 6 milyon turist sayısıyla geçen seneyi kapatmış, bu sene 30 milyonu aşmayı hedeflemiş bir ülke olarak bunları doğal görüyoruz.

Bakanlık olarak yılda 2 binden fazla yabancı basın ve TV ekibini karşılıyoruz, 20 bine yakın kanaat önderini ağırlıyoruz. Bunlar zaman içinde dünya basınında da yer aldığı için özellikle Antalya, Bodrum, Kapadokya, İstanbul, Van, Mardin dünyanın da göz bebeği oldu, gelmeyenlerde merak uyanmaya başladı. "

Amerikalı televizyon yıldızı Martha Stewart'ın, geçen sene ziyaret ettiği Türkiye'yi, "Bugüne kadar birçok ülkeyi gezdim. Gördüğüm en güzel ülke Türkiye" olarak olarak anlattığını belirten Demirel, New York Times'ın İstanbul'u görülmesi gereken ilk şehirler arasında sıraladığını kaydetti.

Demirel, "Sanıyorum Türkiye yakında dünya yıldızlarının heyecanla, ilk fırsatta gelmek istedikleri ülke olacak. Bazıları da gizli olarak gelip gidiyor. Bunlar basına yansımıyor. Biz bunların bazılarını biliyoruz, bazılarını saklıyoruz. Sanıyorum Türkiye bunu hak ediyor" diye konuştu.

Türkiye'nin tanıtımına ünlülerin ziyareti ile THY kampanyalarının büyük katkı sağladığını dile getiren Demirel, "Türkiye artık büyük ve güçlü bir ülke olduğunu, bir marka olduğunu hissettiriyor. O yüzden tanıtıma ünlülerle çalışmanın çok büyük katkısı var. Biz bunu destekliyoruz. Yeni dönemde bu konuları Bakanlık olarak ele alıyoruz" dedi.

Yurt dışında forma giyen Türk futbolcuların, sanatçıların, öğrencilerin, Türkiye'yi ziyaret eden konuklarımız birer tanıtım elçisi olduğunu belirten Demirel, şöyle devam etti:

"Ülkemizin anılması, başarılı bir konumda sergilenmesi açısından çok büyük katkıları oluyor. Bu iletişimi kendileriyle devam ettireceğiz. Türkiye hiçbir zaman kalitesini düşürmedi.

Her zaman daha ileriye, daha üst gelir düzeyine hedef koyan bir ülke olarak hareket ediyoruz. Amacımız yeni pazarlara açılmak ve Türkiye gelmek isteyip hala gelmemiş olanlara 'hadi artık zamanı geçiyor' demek. "

- ANTALYA

Kaynak: AA / Güncel

Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı ne zaman? Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? SINIF ANNESİ UYGULAMASI KALDIRILDI MI? Okullarda 'Sınıf Annesi' yasaklandı mı, neden kaldırılıyor? MEB 'Sınıf Annesi' açıklaması nedir? Kuruluş Osman YENİ BÖLÜM (139. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Şahane Hayatım YENİ BÖLÜM (6. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Şahane Hayatım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Seçil Erzan'ın maaşı ne kadar, kaç TL? Seçil Erzan kaç para maaş alıyor? Benim Güzel Ailem 22. BÖLÜM ne zaman? Benim Güzel Ailem yeni bölüm (Final) ne zaman, fragman yayınlandı mı, yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var Mandıracı Amca iflas mı etti? Mandıracı Amca kapandı mı, neden kapandı? THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title