Haberler

Tokat'ın meşhur sebze ve meyveleri birinci olmak için yarıştı

Abone Ol

TOKAT Topçam şenlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmada Tokat'ın meşhur sebze ve meyveleri birincilik için yarıştı. Tokat domatesi, Tokat biberi, Tokat Salamura bağ yaprağı, şeftali ve çilek olmak üzere 5 farklı yetirici ürünleriyle yarışmaya katıldı. Yarışmada birinci olanlara altınları verildi. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat'ın yaprağını tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.

Tokat'tın meşhur sebze ve meyveleri birinci olmak için yarıştı

TOKAT Topçam şenlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmada Tokat'ın meşhur sebze ve meyveleri birincilik için yarıştı.

Kanal Tokat'ın kenarında düzenlenen Topçam şenlikleri hız kesmeden devam ediyor. Şenliğin 5. Gününde ise Tokat'ta yetişen meyve ve sebze yetiştiricileri birincilik için yarıştı. Tokat domatesi, Tokat biberi, Tokat Salamura bağ yaprağı, şeftali ve çilek olmak üzere 5 farklı yetirici ürünleriyle yarışmaya katıldı. Düzenlenen yarışmaya, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, milletvekilleri ve il protokolü katıldı. Yarışmada birinci olanlara altınları verildi.

"Tokat yaprağımızı tanıtmaya devam edeceğiz"

Tokat yaprağını tanıtmaya devam edeceklerini belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu" Tokat'ın yaprağı dillere destandır. Bugün gittiğiniz birçok büyükşehirin pazarlarında Tokat yaprağı satılır. Tokat'ta ekonomik anlamda girdileri çoğaltmalıyız ki bununla ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. Burada da üreticilerimiz var. Onları da tebrik ediyorum. Çok küçük farklar ile birincilik seçimleri olacak. Tokat yaprağı ile sarma yapan, dolma yapan hanımefendilerimiz bulunuyor. İnşallah bu şekilde Tokat yaprağımızı daha da tanıtmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Tokat Belediyesi Eyüp Eroğlu Topçam Tokat Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (1 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title