Haberler

Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi Bilim Fuarı

Abone Ol

Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi Bilim Fuarı, törenle açıldı.

Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi Bilim Fuarı, törenle açıldı.

Hürriyet Mahallesi'ndeki okul binasında gerçekleşen fuarın açılışını Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt yaptı.

Bilim fuarları ile öğrencilerin teorik bilgileri uygulamaya sokma şansı bulduklarını belirten Yurt, şunları kaydetti:

"Her büyük yangının küçük bir kıvılcımdan çıktığı gibi her büyük buluş da küçük bir fikir ve meraktan ortaya çıkar. Bilim fuarlarındaki amaç da gençlerimizi eğitim öğretim hayatı boyunca öğrenmiş oldukları teorik bilgileri uygulamaya sokmak. Belki de şu an kullandığımız araç ve gereçleri kendileri de yapabiliyor. Hatta daha iyileri yapabildikleri göstermek için bu fuarlar düzenleniyor.

Bu fuarlara gelene kadar arkadaşlarımız, hocalarının gözetiminde bu işe gerçekten büyük emek veriyorlar. Bu sayede ilime ve bilime olan merak duygularını arttırmış oluyorlar. Tabi ki bizim gençlerimizin içinden de yeni Aziz Sancar'lar çıkacaktır. Dünyada büyük gelişmeler oluyor. Artık bilimde buluş yapmak eskisi kadar zor değil. Çünkü imkan çok fazla. Ülkemizde de son zamanlarda artık her bir önemli malzemenin, aracın gerecin başına bir 'milli' koymaya başladık. Milli savunma, milli yazılım, milli uçak. O zaman bu milli araç ve gereçleri sağlayacak, kendini yetiştirmiş gençlere ihtiyacımız var."

Fuara, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, TRAKYA Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Hürriyet Mahallesi Süleymanpaşa Arslan Yurt Tekirdağ Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İzmir su kesintisi listesi! TikTok Türkiye Sözcüsü Emir Gelen kimdir? Tiktok kapatılacak mı? Tiktok ne zaman kapatılacak? Tiktok yasaklandı mı? 7 Aralık Cuma Hutbesi yayınlandı! 7 Aralık Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 7 Aralık Cuma Hutbesi! Masterchef eleme adayları kimler? Haftanın 3. eleme adayları kimdir? 7 Aralık 2023 Masterchef haftanın eleme potasındaki isimleri kimler oldu? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! 7 Aralık Masterchef dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Masterchef 2023 Mavi takım mı Kırmızı takım mı kazandı? Masterchef bugün kazananı kim? Hangi Yunan adalarına vizeler kaldırıldı? Vizesiz gidilebilen Yunan adaları hangileri? Yunan adalarına vize var mı, vizeler kaktı mı? Yunanistan ile vize anlaşması detayları! Hudutsuz Sevda CANLI izle! Hudutsuz Sevda 11. Bölüm FOX TV CANLI izle! Gazze'de kaç kişi öldü? İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de kaç kişi hayatını kaybetti? Beşiktaş'ta sakat futbolcular! Hangi futbolcular Fenerbahçe maçında oynayamayacak? Kendi Düşen Ağlamaz 23.bölüm CANLI İZLE! 7 Aralık Kendi Düşen Ağlamaz canlı yayın! Kendi Düşen Ağlamaz yeni bölüm izle! Omar Colley Fenerbahçe maçında oynayacak mı, sakatlığı geçti mi? Omar Colley'in sakatlık durumu!
title