Haberler

Son dakika haberi! BALYOZ DAVASI'NDA ÇETİN DOĞAN'IN DA ARALARINDA BULUNDUĞU 7 SANIK 22 EKİM'DE HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Abone Ol

Son dakika haberine göre YARGITAY 16. Ceza Dairesi'nin bozma kararının ardından Balyoz Davası'nda eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan'ında aralarında bulunduğu 7 sanık, 22 Ekim'de Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıkacak.

YARGITAY 16. Ceza Dairesi'nin bozma kararının ardından Balyoz Davası'nda eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan'ında aralarında bulunduğu 7 sanık, 22 Ekim'de Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıkacak.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 14 Haziran'da Balyoz Davası'nda 7 sanık hakkında verilen beraat kararını bozdu. Dosya yeniden yerel mahkeme

olan Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Dosyayı inceleyen mahkeme, Çetin Doğan, Emin Küçükkılıç, Erdal Akyazan, İhsan Balabanlı, Mehmet Kaya Varol, Metin Yavuz Yalçın ve Behzat Balta'nın yargılandığı dosyaya yeni esas numarası verdi. Hükümeti cebren devirmek ve engellemek suçundan 7 sanık, 22 Ekim'de saat 9.30'da Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

BOZMA KARARINA İTİRAZ EDİLMESİ TALEP EDİLDİ

Öte yandan Çetin Doğan'ın Avukatı Hüseyin Ersöz, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bozma kararına itiraz etmesini talep etti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığa bugün sunulan dilekçede bozma kararının hatalı hukuki değerlendirmelere dayandığı ileri sürülerek iddianameyi düzenleyen savcılar ve ihbarcı Mehmet Baransu'nun FETÖ üyesi olmak suçundan hüküm giydiği hatırlatıldı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı talebi değerlendirecek.

DAVANIN GEÇMİŞİ

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 236 sanık hakkında verdiği beraat kararına, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Çetin Doğan'ında aralarında bulunduğu 7 sanık yönünden itiraz etmişti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da beraat kararlarının bozulması yönünde görüş bildirmişti. Yargıtay 16. Ceza Dairesi de 14 Haziran'da 7 sanığın beraat kararının bozulmasına oybirliğiyle karar vermişti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Balyoz Davası Çetin Doğan Yargıtay Ekim Güncel Haberler Son Dakika

Bakmadan Geçme

SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık! GALATASARAY KOPENHAG maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Kopenhag vs GS maçı ilk 11'ler belli oldu mu, maçın hakemi kim? Olips hangi ülkenin, kimin markası? Olips İsrail malı mı? Altın Kafes YENİ BÖLÜM (2. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Kirli Sepeti YENİ BÖLÜM (11. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kirli Sepeti yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Kayserispor - Pendikspor maçı ne zaman? Kayserispor - Pendikspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Teşkilat YENİ BÖLÜM (4. SEZON 87. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Teşkilat yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çok Güzel Hareketler 2 YENİ BÖLÜM (158. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Çok Güzel Hareketler 2 yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Yargı YENİ BÖLÜM (75. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Yargı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title