Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı danışmanlığına Kadir Turgut atandı - Haberler
Haberi Paylaş

Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı danışmanlığına Kadir Turgut atandı

AA - Muhammed Nuri Erdoğan - Güncel
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı danışmanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Konseyi üyeliğine ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı. Yayımlanan kararlara göre Cumhurbaşkanlığı danışmanlığına Kadir Turgut atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Cumhurbaşkanlığı danışmanlığına Kadir Turgut atandı. Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan spor müşavirliğine, olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül getirildi.

Diğer atamalar ise şu şekilde:

  • Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Yavuz Gürhan, Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Kadir Kılıç ve Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bilent Akar atandı.
  • Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığına Selman Ayaz getirildi.
  • Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Hasan Hüseyin Aydemir atandı.
  • Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan hukuk müşavirliğine İsmail Tezer getirildi.
  • Türk- Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Konseyi üyeliğine İbrahim Şenel atandı.

KADİR TURGUT KİMDİR?

Aslen Erzurumlu olan Kadir Turgut ilkokulu Oltu ilçesinde ortaokul ve lise tahsilini ise Erzurum'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Fars Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını da aynı okulda yaptı.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı danışmanlığına Kadir Turgut atandı

2008 - 2014 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Fars Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalından araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 2014 yılından itibaren de aynı bölümde ve Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev aldı. İstanbul Üniversitesi'nin yanında 2015-2016 yıllarında Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslami İlimler Üniversitesi'nde ve 2017-2018 yıllarında da Sabancı Üniversitesi'nde dersler verdi. Çeşitli akademik çalışmalarına devam eden Turgut, 13 Şubat 2021 tarihi itibari ile Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak görevlendirildi.

AA / Muhammed Nuri Erdoğan - Güncel

Gazete, Tarım, Japon, Türk, Güncel, Haberler

title