Haber : Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten faydalanma yolunu açıyoruz - Haberler

Haberi Paylaş

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten faydalanma yolunu açıyoruz

 - Güncelleme:

Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sayısı 550 bini bulan yoklama kaçağına müjdeli bir haber verdi. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten faydalanma yolunu açıyoruz" ifadelerini kullandı. Kaçak yılına göre bedelli rakamına ilave yapılacağını da belirten Erdoğan, "Gençlerimiz askerlik şubelerine başvurabilirler" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde saat 16.25'te başlayan kritik Kabine Toplantısı sona erdi. Beştepe'de 3 saat süren zirve sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, toplantıda alınan kararları da tek tek duyurdu.

Sayısı 550 bini bulan yoklama kaçağına yönelik müjdeli bir haber de veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten faydalanma yolunu açıyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında ise, "Kaçak yılına göre değişen oranlarda bir rakam ilavesiyle askerliğini bedelli yapmak isteyen gençlerimiz askerlik şubelerine başvurabilirler. Bakaya gençlerimizin sıkıntısına çözüm getiren bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

2022 yılında bedelli askerlik 56 bin 500 lira oldu. Geçtiğimiz dönemde (2021 - Temmuz Aralık) aylarında 43 bin 150 lira ödeniyordu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı da dün 2021 yılı temmuz ayına ait mali ve sosyal haklara ilişkin genelgeyi yayımlamıştı. Genelgenin yayımlanmasıyla birlikte bu yılın sonuna kadar uygulanacak bedelli askerlik bedeli de belli olmuştu. Buna göre yıl sonuna kadar bedelli askerlik için 43 bin 151 lira ödemeleri gerekiyordu.

cumhurbaşkanı Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

TT:

Faize, din emrediyor diye savaş açan adamlar savaştan kaçanlar için yazılan ayetleri de okuyun lütfen... Bunun hesabı ağır olur...Az bi menfaat karşılığı ayetleri satmayın...

Demir Acer :

550 bin asker kacagi ıssız güçsüz parasiz genç; hadi size kolay gelsin.

Dr.Kimbel:

Ben 22 ay Askerlik yaptım bunlarda gitsin Askere bu vatanı kim koruyacak yunan Askerleri değil herhalde pardon suriyeli ler askere alınacak ondan sonrasını siz düşünün

Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title