Haberi Paylaş

Son Dakika! Erdoğan'dan "Esad ile görüşme olacak mı?" sorusuna yanıt: Siyasette küslük olmaz

Güncel Haberler

Son dakika! Geçtiğimiz günlerde Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile tokalaşıp sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Esad ile de görüşme olacak mı?" sorusunu yanıtladı. Erdoğan, "Siyasette küslük olmaz, eninde sonunda adımları atarız." dedi. Sisi ile ikinci görüşmenin ne zaman olacağı sorusuna ise Erdoğan, "Tarih verilir mi?" ifadeleriyle karşılık verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dünya Kupası açılışı için gittiği Katar'da Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmesi ve ayaküstü tokalaşması kısa sürede gündem oldu. Servis edilen kareler yankı uyandırırken Erdoğan'ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de görüşebileceği öne sürüldü.

Son Dakika! Erdoğan'dan 'Esad ile görüşme olacak mı?' sorusuna yanıt: Siyasette küslük olmaz

"SİYASETTE KÜSLÜK OLMAZ"

Bugün TBMM'deki grup toplantısının ardından konu hakkında konuşan Erdoğan gazetecilerin "Beşar Esad ile görüşecek misiniz?" sorusunu yanıtladı. Erdoğan, "Esad ile görüşme olabilir siyasette küslük dargınlık olmaz. Eninde sonunda uygun şartlarda adımları atarız" dedi. Sisi ile ikinci görüşmenin ne zaman olacağı sorusuna ise Erdoğan, "Tarih verilir mi?" ifadeleriyle karşılık verdi.

SEÇİM SONRASINI İŞARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde de Sisi ile tokalaşması hakkındaki değerlendirmelere ilişkin konuşup, "Vakti, zamanı geldiği anda oturur, değerlendirir, ona göre de bir yenilemeyi yapabilirsiniz. Şu anda Türkiye olarak bu konularda sıkıntılı olduğumuz ülkelerle ilişkileri yeniden ele alabiliriz. Hele hele haziran seçiminden sonra bir sil baştan yapabiliriz. Ve buna göre de yolumuza inşallah o şekilde devam edebiliriz. Mümkün değildir ifadesini kullanmam, alışılmış bir siyasetçi değilim. Dolayısıyla vakti saati geldiğinde biz Suriye'nin başkanıyla da görüşme yoluna da gidebiliriz. Şu an itibariyle zaten alt düzeyde görüşmeler yapılıyor" yanıtını vermişti.

Suriye Politika Dünya Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (14)

Narter Nart:

bir rabiia gider, bir rabiia gelir... rabiialar bitmez...rabiia, şimdi ne yapsın.... rabiaa neredesin...

Yusuf AÇIKYILDIZ :

Devlet siyaseti bilmedin, yorum yapıyorsunuz. devletin, binlerce yıldır uyguladığı akıl oyunları vardır. Tayyip ERDOĞAN çok akıllı bir insan. Sebepsiz hiç bir hamle yapmaz.

Cenk Taşkın:

ula herşeye bi kılıfınız var be. akıl oyunlarıymış. devletin öyle akıl oyunları olsaydı onlarca Türk devleti yıkılıp kurulmazdı

Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title