Haber : Selden Zarar Gören Kütüphaneyi Birlikte Kurdular - Haberler

Haberi Paylaş

Selden Zarar Gören Kütüphaneyi Birlikte Kurdular

Selden Zarar Gören Kütüphaneyi Birlikte Kurdular

Ankara’nın Haymana ilçesinde yaşanan sel felaketinden sonra kullanılamaz hale gelen Kerpiç Köyü Ortaokulu Kütüphanesi yeniden kuruldu.

Ankara'nın Haymana ilçesinde yaşanan sel felaketinden sonra kullanılamaz hale gelen Kerpiç Köyü Ortaokulu Kütüphanesi yeniden kuruldu.

25 Mayıs'ta Kerpiç Mahallesi'nde yaşanan sel felaketi sonrası Haymana'nın Kerpiç Köyü Ortaokulu kütüphanesi zarar görmüş ve kullanılamaz hale gelmişti. Okulun Türkçe Öğretmeni Bahtiyar Sevim kolları sıvayarak kütüphanenin yapımı için kalan 7 bin 500 lirayı TV'de yayınlanan bir yarışmada kazandı. Yarışmadan aldığı parayla okulunun kütüphanesini yenilemeyi planlayan Bahtiyar Öğretmen, izleyen herkesi duygulandırmıştı.

Haymanalı vatandaşların başlattığı 'Kütüphane Kuruyoruz' kampanyasına destek İzmir Urla Yerel Hizmet Takip Platformu üyelerinden geldi. Urla'daki çok sayıda vatandaşın getirdiği kitaplar Haymana'ya 70 kilometre uzaklıktaki Kerpiç Köyü Ortaokuluna gönderildi.

Urla Yerel Hizmet Takip Platformu Başkanı Kemal Ergün, "Urla ile Haymana ilçeleri arasında bir kardeşlik görevi gördük. Kerpiç Ortaokulu için başlattığımız sosyal sorumluluk projemizi böylelikle tamamladık. Bir olmak içimizde var sloganıyla yola çıkıp, hep birlikte bunu da başarmış olduk. Urla Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Raşit İnan, ADD Urla Şubesi Gençlik Kollarından Oğuzhan Sefa, Urla Kent Konseyi Su Ürünler Komisyonundan Su Ürünleri Mühendisi Tolga Ilem ve çevre esnafı arkadaşlarımla toplanan kitapların tasnif işlemini gerçekleştirdik ve koliledik. Kerpiç'deki öğrenci kardeşlerimize bu kitaplarımızı yolladık. Sosyal sorumluluk projesinin duyurulması ve kitap bağışı konusunda Semire Akyazı ablamıza, katkılarından dolayı Dikmen Seymen, Beste Kalfaoğlu, Serap Doğan, Cemre Ergün, Selin Ergün, Ali Arslan ve projenin koordinesini birlikte yürüttüğümüz Hamza Kabasakal kardeşime, kargoların ulaştırılması konusunda maddi destekleri ile bizleri yalnız bırakmayan Urla Belediyesi Meclis Üyelerimizden Ertan Certel Beyefendiye çok çok teşekkür ederim" diye konuştu. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Haymana Urla Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title