Haberi Paylaş

Şanlıurfa'da oruç tutmayan çocuğun darbedildiği iddia edilmişti! Gerçek başka çıktı

Güncel Haberler

Şanlıurfa Valiliği, özel bir kurs merkezinde oruç tutmayan çocuğun darbedildiğine yönelik iddialarla ilgili açıklama yaptı. İddiaların gerçeği yansıtmadığını, olayın iki arkadaş arasındaki şakalaşmadan ibaret olduğunu belirten Valilik, "Olayın sosyal medya platformuna yansıdığı gibi 'oruç tutmama' sebebinden kaynaklanmadığı anlaşılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Şanlıurfa Valiliği, bazı basın yayın organlarında yer alan "oruç tutmayan çocuğun darbedildiği" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, " Şanlıurfa'da oruç tutmayan çocuk darbedildi" başlığıyla yer alan haberdeki olayın yanlış aktarıldığı belirtildi.

Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesince yapılan çalışmalarda, olayın mağdurlarının kentte özel olarak faaliyet gösteren kurs eğitim merkezi öğrencileri R.Y. (14), M.A.K. (14) ve H.K.A. (14) olduğunun tespit edildiği aktarılan açıklamada, mağdurların fotoğraflarını eğitim merkezinde öğretmenlik yapan E.A.A'nin çektiği ve WhatsApp durumunda paylaştığı kaydedildi.

Açıklamada, öğretmenin arkadaşı N.M'nin durumdan gördüğü fotoğrafları istediği ve Twitter'da paylaştığının belirlendiği vurgulandı. Konuyla ilgili çok sayıda kamera kaydının araştırılmasına rağmen mağdur R.Y'nin çelişkili beyanlar verdiğinin anlaşıldığı anlatılan açıklamada, "Yapılan mülakatta R.Y. isimli mağdur M.A.K. isimli arkadaşı ile şakalaştıklarını, şakalaşırken olayın kavgaya dönüştüğünü, sonradan pişman olup barıştıklarını, dershaneden kovulma korkusuyla böyle bir yalan söylediğini beyan etmiştir. Olayın sosyal medya platformuna yansıdığı gibi 'oruç tutmama' sebebinden kaynaklanmadığı anlaşılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, araştırmalarda ruhsatsız olduğu tespit edilen özel eğitim merkezinin mühürlendiği de aktarılarak şunlar kaydedildi: "Bu olayı çarpıtarak kamuoyunda dezenformasyona neden olanlar hakkında da gerekli yasal işlemler yapılacaktır. İlimizde bu tür provokatör olaylara asla müsaade edilmeyeceği gibi, tüm vatandaşların huzur ve sükun içinde yaşam sürdürmelerini sağlamak birinci önceliğimiz olacaktır."

Kaynak: AA / Güncel

Şanlıurfa Valiliği Emniyet Müdürlüğü Şanlıurfa Çocuk Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

ramazan:

islamiyeti o kadar ucuzlattı ki ALLAH MÜSİBET VERİNCE NEDEN BİZ DİYORUZ

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Kuman:

Çocuklar tehlikeli! Beyanlarının arkası kesinlikle araştırılmalı

Cevap Yaz115Yayından Kaldır
Lider Mali müşavirlik:

resmen yolmus cocugu sakalasmamı bu

Cevap Yaz017Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title