Haberi Paylaş
Şanlıurfa'da Hafızlık Yarışması Yapıldı

Şanlıurfa'da Hafızlık Yarışması Yapıldı

Güncel Haberler

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği 'Erkek Hafızlık' yarışmasının finali Şanlıurfa Müftülüğü'nün ev sahipliğinde Dergah Camii'nde yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği 'Erkek Hafızlık' yarışmasının finali Şanlıurfa Müftülüğü'nün ev sahipliğinde Dergah Camii'nde yapıldı. Türkiye genelinde yapılan ve 5 bin hafızın katıldığı yarışmada 7 kişi finale kaldı. Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Komisyon Başkanı Mehmet Kapukaya, Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezleri Müdür vekili Fatih Çatmakaş, Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Bodur'un jüri üyeliği yaptığı yarışmada Trabzon'dan Fatih Polat birinci, Erzurum'dan Yusuf Yılmaz ikinci, Kahramanmaraş'tan Onur Yılmaz ise üçüncü oldu. Yarışmada birinci olan Polat'a 10, ikinci Yılmaz'a 8, üçüncü Onur Yılmaz'a ise 6 Cumhuriyet altını ödül olarak verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin Albayrak ve İl Müftüsü İhsan Açık ile vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gece okunan mevlit ile son buldu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Diyanet İşleri Başkanlığı Fatih Polat Onur Yılmaz Şanlıurfa Politika Güncel Haberler

title