Haberi Paylaş

Sakarya'da 24 Hakim ve Savcı Gözaltında

Güncel Haberler

Sakarya'da 24 Hakim ve Savcı Gözaltında

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya’da 24 hakim ve savcı gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya'da 24 hakim ve savcı gözaltına alındı. Daha önceden yurtdışına kaçtığı belirlenen 6 hakim ve savcı hakkında ise yakalama kararı çıkartıldı.

15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Sakarya'da yargı mensuplarına yönelik operasyonlar devam ediyor. Hakkında arama kararı çıkartılan 1 yargı mensubu daha gözaltına alındı. Böylece Sakarya'da gözaltına alınan hakim ve savcı sayısı 24'e ulaştı.

Gözaltına alınanların arasında Ergenekon Davası'nın eski Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin de bulunduğu bildirilirken, Ergenekon Savcısı Cihan Kansız hakkında ise yakalama kararı çıkartıldı.

Gözaltında bulunan hakim ve savcılar

Operasyon kapsamında hakimler Hasan Hüseyin Özese, Hülya Akar, Okan Akar, Harun Kuku, Muhammet Tokalı, Tayfun Yavuz, Bircan Açıkgöz, Selda Devrim Yıldırım, Yusuf Temel, Tarık Çağlayan, Osman Kaya, Sönmez Taşkın, Nigar Demir Yüzlü, Ömer Güldallı, Metin Tüzemen, Esra Nur Kolukısa, Meryem Günay ve Mustafa Şen ile Cumhuriyet savcıları Erdal Özdemir, Ferruh Gün, Sultani Temel, Ramazan Turhal, Yavuz Yüzlü ve Mehmet Günay'ın Emniyetteki işlemleri sürüyor.

Daha önce yurt dışına kaçtığı belirlenen Ergenekon Savcısı Cihan Kansız'ın da aralarında bulunduğu Cumhuriyet Savcısı İsmail Tandoğan ile hakimler Kazım Kahyaoğlu, Remzi Kayıp ve Ali Türkmen'in yakalanması için başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi. - SAKARYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hasan Hüseyin Özese Cihan Kansız Sakarya Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title