Haberler

Şahinkayalı Öğrencilerden Dönem Sonu Resitali

Abone Ol

Özel Şahinkaya Koleji Öğrencileri düzenledikleri 'Dönem Sonu Resitalleri' ile davetlilere müzik ziyafeti sundu.

Şahinkayalılardan muhteşem resital

Şahinkaya Koleji Büyük Sahne'de gerçekleştirilen 'Dönem Sonu Resitalleri, Geleneksel Türk Müziği Topluluğu'nun söylediği şarklarla başladı. Daha sonra sahneye çıkan öğrenciler piyano, keman ve yan flüt enstrümanlarındaki becerilerini ortaya koyarken, seslendirdikleri eserlerle de izleyenleri adeta büyüledi.

Toplam 35 öğrencinin sahne aldığı resitalde; Tuna Erhanoğlu, Simay Gürel, Duygu Karadeniz, Zeynep Eskili, Helin Söyücengil, Dilara Tokmak, Nisan Bulun, Buse Duru Aras, Ayşegül Yazıcı, Erdem Yazıcı, Serhat Avcı, İlay Tezcan, Nil Burcu, Selen Troylar, İdil Mışıl, Neslisu Demirel, Irmak Şentürk, Derin, Akkay, İlgi Sözel, Cemre Zeynep Görgülü, Defne Selen Duraner, Gözde Demir ve Eylül Şahin Baş, piyano başına geçerek büyük renk kattılar.

Arda İğdeli, Zeynep Erol, Barış Tunahan, Derin Özpamuk, Yiğit Bora Yalçın, Selin Dikici, Haluk Şaya ve Ozan Efe Topçu ise gecede gitar çalmadaki hünerlerini ortaya koydular. Yan flüt ile sahne alan Türkü Cura ve Berfin Naz Karadayı ile gecede tek keman çalan öğrenci olan İdil Bengi Yıldız'ın performansları da geceye katılanlardan uzun süre alkış aldı.

Dönem boyunca yaptıkları müzik çalışmalarının sunumunu gerçekleştiren öğrencilere müzik öğretmenleri Deniz Karanfil, Aker Akay, Mukbil Özyurt, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni İsmet Balkaya ve öğrencilerden Ayda Tezcan, İlayda Tezcan, İpek Cevheroğlu da solist olarak eşlik ettiler.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Gözde Demir Karadeniz Şahinkaya Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title