Haberler

Soylu'nun "ABD'nin taziyesini kabul etmiyoruz" sözleri sorulan Pentagon yetkilisinin beti benzi attı

Güncelleme:

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) üst düzey bir yetkiliye, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İstiklal'deki bombalı saldırı sonrasında sarf ettiği "Biz mesajı aldık ve çok güçlü bir karşılık vereceğiz. ABD'nin taziyesini kabul etmiyoruz" sözleri soruldu. Pentagon yetkilisi, Ukrayna-Rusya savaşı üzerine değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda yöneltilen bu soruya yanıt vermekten kaçınıp "Türkiye halen çok önemli bir müttefik" demekle yetindi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi'nde 6 vatandaşımızı kaybettiğimiz bombalı saldırının ardından yaptığı açıklamada, "Biz mesajı aldık ve çok güçlü bir karşılık vereceğiz. ABD'nin taziyesini kabul etmiyoruz" ifadesini kullandı.

"KATİL OLAY YERİNE İLK GELENLERDEN BİRİSİDİR"

Soylu sözlerine şöyle devam etti; "İstiklal Caddesi bizim milletimizin nazlı bebeğidir. Bu eylemi gerçekleştirenlerin bize ne mesaj vermek istediklerini biliyoruz. Biz bu mesajı aldık. Hiç merak etmesinler, karşılığını daha ağır vereceğiz. Bugün Amerika tarafından yapılan taziye mesajını da katilin olay yerine ilk gelenlerden birisi olduğu gibi değerlendirmenin esas olduğunu ben düşünüyorum ve bu mesajın da karşılığı çok net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Yakın bir zamanda da görülecektir Allah'ın izniyle."

PENTAGON YETKİLİSİNE SOYLU'NUN SÖZLERİ SORULDU

Bir grup gazeteciye Ukrayna- Rusya savaşı üzerine değerlendirmelerde bulunan ve isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey Pentagon yetkilisine Bakan Soylu'nun "ABD'nin taziyesini kabul etmiyoruz" sözleri soruldu.

"TÜRKİYE HALEN ÇOK ÖNEMLİ BİR MÜTTEFİK"

Pentagon yetkilisi, bir gazetecinin yönelttiği soruya "Bu brifingin Ukrayna odaklı olmasını istiyorum. Şunu söyleyeceğim, Türkiye halen çok önemli bir müttefik. Sizin Ukrayna dışındaki sorularınızı bu toplantı dışında değerlendirmekten memnuniyet duyarız" yanıtını verdi.

Kaynak: AA / Güncel

Ukrayna Herson Rusya Haberler

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

Bakmadan Geçme

FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024? Pril boykot mu? Pril İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Pril Türk malı mı, sahibi kim? Aras Kargo Cumartesi çalışıyor mu? Aras Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, kargo kabul ediyor mu 2024? Elazığspor - Orduspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Elazığspor - Orduspor maçı nereden izlenir? Bingo boykot mu? Bingo İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Bingo Türk malı mı, sahibi kim? Osman Beşel olayı ne? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel neden darp edildi? Osman Beşel kimdir? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hangi partiden seçildi? KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu?
Belediyenin harabe fırınında sağlıksız ekmek üretimi! Kapısına kilit vuruldu

Belediyenin harabe fırınında sağlıksız ekmek üretimi! Kapısına kilit vuruldu

500

Yorumlar (10)

Haydar:

Suriyeli mültecileri göndermezseniz bunlar daha başımıza çok iş açar.İmamoğluyla chp ile uğraşmayı bırakında geleceğimiz için asıl tehlike olan mülteci sorununa el atın

79
61
yanıtYanıtla
Ali Baş:

Şeytan amerika Allahın adaleti sizin planlarınızın aklınızın almayacağı uzaklıkta. Yaptığınız her pisliğin hesabını mutlaka ödeyeceksiniz..

86
8
yanıtYanıtla
Turgut Aydın:

50 sene evvel bu ülke sevdalılarının karaköyde abd lileri nasıl denize döktükleri ve haklılıkları aklıma geliyorrr

yanıt18
yanıt6
Karamio Karamio:

Polisin eli milletin elidir.millete yapılan her türlü kötü durumda milletin eli olarak her zaman boğazlara sarılacaktır.

73
4
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Abd düşman müttefiktir. Terör örgütüne verilmek üzere 2023 bütçesine 183 milyon dolar konulduğunu okudum. Nato ayağına yıllardır bizi sömürüyorlar. Ülkemdeki onlarca üssü var, en önemlileri de İncirlik ,Kürecik ve Kisecik. Tepki vereceğinize kaldırın üsleri ,göreyim sizi

68
8
yanıtYanıtla
Muzaffer Eryılmaz:

Nerde terör varsa ırda Abd, ingiliz veya israil vardır.Dünyanın düzenini bozuyorlar.Türkitenin bir numaralı düşmanı Abd'dir.Adamsın Soylu

56
16
yanıtYanıtla
seyfullah aydın:

ipler ırakta askerlerin dolayısıyla türkiyenin başına çuval geçirildiğinde koptu o zaman amerikaya gerekli tepki gösterilse amerika yüz bulup bu noktaya gelmeyecekti ama nerde amerika yerine dişine göre kim olursa ona posta koymaya kalkıyor dostlar alışverişte görsün

23
13
yanıtYanıtla
Hamit Gündoğdu:

Herkes eteğindeki taşları döksün, gizli saklı bir şey kalmasın bu caniligi kimin yaptığı net ortaya çıksın. Yoksa fırsat kollayan, değerlendiren, nemalanan veya kaos ortamının devam etmesi yeni olaylarında olmasına sebep olur. Millet bunaldı ve net tavır bekliyor.

28
0
yanıtYanıtla
necmettin durmaz:

sizin müttefikliğiniz yerin dibine girsin

19
0
yanıtYanıtla
İsmail Karakuş:

Türkiye bariz şekilde abdyi gözden çıkardı. pkk eğitmeleri dedeağaca asker yığmaları ambargolar zıt yönde seyri gösteriyor.

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title