Haber : Necip Hablemitoğlu'nun eşinden dikkat çeken paylaşım: Adalete güvenimizi kaybettik, ailemize iletilen bir şey yok - Haberler

Haberi Paylaş

Necip Hablemitoğlu'nun eşinden dikkat çeken paylaşım: Adalete güvenimizi kaybettik, ailemize iletilen bir şey yok

 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam katıldığı canlı yayında "Hablemitoğlu cinayetinin zanlısı ülkemiz yargısına hesap veriyor" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın bu sözleri sonrası Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu "Adalete, devlete güvenimizi kaybettik. Ailemize iletilen bir şey yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında 2002 yılında suikasta kurban giden tarihçi Necip Hablemitoğlu cinayetine ilişkin kritik bir bilgiyi kamuoyuyla ilk kez paylaştı. Erdoğan, katil zanlısı Nuri Gökhan Bozkır'ın MİT tarafından Ukrayna'da bulunduğunu ve Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.

Bozkır'ın MİT'teki işlemlerinin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edilerek sorgulanacağı öğrenildi. Bozkır'ın yaklaşık 8 gün sürecek ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Olayın yankıları sürerken Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu'ndan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Şengül Hablemitoğlu yaptığı açıklamada "Biz canımızdan olup, hayal bile edemeyeceğiniz zor bir 20 yılı tamamladık. Adalete, devlete inancımızı ve güvenimizi kaybettik. Ayrıca ne ailemize, ne avukatımıza iletilen herhangi bir şey yok. Süreci, yaşadıklarımızı bilemezsiniz" ifadelerine yer verdi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve Alman Vakıfları davalarının raporlarını hazırlayan Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili soruşturma, FETÖ çatı iddianamesine de girmişti. İddianamede, Hablemitoğlu suikastı soruşturmasının, örgüt üyesi polisler tarafından bilinçli olarak karartıldığı tespiti yapılmıştı. Soruşturma Ankara Başsavcılığı tarafından kurulan özel ekibin yaptığı çalışmada, Hablemitoğlu'nun ölümünden önceki 6 ay boyunca izlendiği, olay yerinde baz kayıtlarından, TSK'dan ihraç edilen eski asker Nuri Gökhan Bozkır ise şüpheli olarak tespit edilmişti.

Necip Hablemitoğlu Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Mehmet Bekler:

Tabbi tabbi hanfendi böyle kritik durumlarda mit sorgular olayı çözer sonra size bilgi verilir

OKUR:

katil ankara emniyetine teslim edildi fakat kadın türk adaletine güvenim yok diyor,insanın aklına yakalandığına sevinmedimi acaba diye geliyor?

GERÇEKÇİ...!!!!!:

Eşinin suçlunun yakalanmasına pek sevinmiş bir hali yok,,suçlu cezasını çekecek diye sevinmesi gerekirken ,,bir acayip çıkış ,,,şaşırdım...

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title