Haberler

NATO Hattını Delerek Mazot Çaldılar

Çorlu ile Gelibolu arasında mazot taşınan NATO hattını Çorlu'nun Seymen Mahallesi'ndeki arazide delen kişi ya da kişiler, mazot çalarak kayıplara karıştı.

Çorlu ile Gelibolu arasında mazot taşınan NATO hattını Çorlu'nun Seymen Mahallesi'ndeki arazide delen kişi ya da kişiler, mazot çalarak kayıplara karıştı. Çalınan mazot miktarının belirlenmesi ve olayın faillerinin yakalanması için çalışma başlatıldı. Edinilen bilgilere göre olay, Milli Savunma Bakanlığı'na ait Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tesisleri (ANT) Tank Çiftliği yakınlarında meydana geldi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından işletilen ANT Batı Bölge Gelibolu İşletme Müdürlüğü'ne ait Çorlu - Tatarlı üniteleri arasında Çorlu Seymen Mahallesi kritik bölge noktasındaki boru hattı delinerek kelepçeli vana takılarak mazot hırsızlığı yaşandı.

Hırsızlık olayı neticesi meydana gelen zararın tespitinin yapılması için Çorlu Asliye Hukuk Mahkemesi'nden bilirkişi talep edildi. Bilirkişi heyeti hırsızlık olayının meydana geldiği bölgede inceleme yaptı.

Yaşanan olayla ilgili olarak bilgi veren Seymen Mahallesi Muhtarı Aydın Dinler de, "Akşam 01.30 sularında jandarmanın bizi araması ile olaydan haberdar olduk. Jandarmayı da NATO Tank Çiftliği görevlileri aramış, basıncın düşmesinden ötürü. Daha sonra da buraya ulaştık. Burayı kazmışlar ve kapatıp bırakmışlar. Büyük bir ihtimalle de mazot alınmış. Bu olay geçen sene de 3 - 4 kere cereyan etti. Bu yıl da tarlaların biçilmesi ile tekrar başladı. Bu olaylardan dolayı rahatsızız. Hatta bundan birkaç gün önce de tekrar bir girişim olmuştu. Artık bunların sonuçlanmasını istiyoruz. Köy olarak da bu tip hırsızlık haberleri ile gündeme gelmekten bıktık. Artık gündeme gelmesin, suçlular cezalarını bulsunlar, yakalansınlar" dedi.

(Serdar Şahin /İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Milli Savunma Bakanlığı Gelibolu Tatarlı Çorlu Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Masterchef Serhat kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Serhat Doğramacı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Esra kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Esra Tokelli kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Tolga kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Tolga Şener kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bartu kimdir, kaç yaşında? Taha Bartu Ergün kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir? Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title