Haberler

Minik Eller Merhameti Resmetti

Abone Ol

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Resim çizimi yapan çocuklardan detaylar- Köylü ressam lakaplı Halil Basri Uluğ'un çocuklarla ilgilenmesi- Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ın açıklaması- Proje sorumlusu Çocuk Meclisi Başkanı Sıla Erdem'in açıklaması- Ressam lakaplı Halil Basri Uluğ'un açıklaması- Çocukların resim çizmeleri- Acehan ve Uluğ'un çizimleri incelemesi -Minik eller "merhameti" resmetti- Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri düzenledikleri programda "merhameti" kağıtlara resmetti Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde bir araya gelen Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri, düzenledikleri Resimle Terapi programıyla "merhametin" resmini yaptı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Resim çizimi yapan çocuklardan detaylar- Köylü ressam lakaplı Halil Basri Uluğ'un çocuklarla ilgilenmesi- Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ın açıklaması- Proje sorumlusu Çocuk Meclisi Başkanı Sıla Erdem'in açıklaması- Ressam lakaplı Halil Basri Uluğ'un açıklaması- Çocukların resim çizmeleri- Acehan ve Uluğ'un çizimleri incelemesi -Minik eller "merhameti" resmetti- Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri düzenledikleri programda "merhameti" kağıtlara resmetti Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde bir araya gelen Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri, düzenledikleri Resimle Terapi programıyla "merhametin" resmini yaptı.Çubuklu minikler, insanları merhamete davet etmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla merhamet kavramını kağıtlara nakşetti.Proje sorumlusu Çocuk Meclisi Başkanı Sıla Erdem, dünyanın merhamete ihtiyacı olduğunu söyledi.Dünyada yaşanan sorunların merhametten yoksun insanlar nedeniyle yaşandığını ifade eden Erdem, "Biz ne kadar önceden başlarsak merhametli, sevgili bireyler olmaya, o kadar dünyamız ve geleceğimiz için daha iyi olur. Bu yaptığımız projeyle insanları merhametli, sevgili ve saygılı olmaya davet ediyoruz" dedi.Terör ve savaşlardan çok rahatsız olduklarını anlatan Erdem, savaşların bitmesini ve çocukların artık ağlamamasını istediklerini ve bu kapsamda projenin yararlı olacağını belirtti.Programa katılan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, çocuklarla ve resimleriyle yakından ilgilenen Acehan, çocukların yaratıcı ve duyarlı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Çocuklarımız çok yaratıcı, güzel şeyleri kağıt üzerine dökmeye çalışıyorlar. Bir çocuğumuza şunu sordum, 'sokak köpeklerimiz var, bunları ne yapalım? tüfekle mi öldürelim, zehirleyerek mi öldürelim?' diye, çocuk bana, 'hayır onları yaşatalım' cevabını verdi. Yani çocuklarımızın, kanaat önderleri olduklarını söyleyenlere göre çok daha merhametli olduğunu gördüm ve hissettim. Çok güzel yaratıcı fikirlerle resimler yapıyorlar."Çocuklarla birlikte merhamet konusunu işleyen köylü ressam lakaplı Halil Basri Uluğ ise kendisinin çocukların daveti üzerine katıldığını ve gördüğü manzara karşısında çok duygulandığını söyledi.

Kaynak: AA / Güncel

Çubuk Belediyesi Halil Basri Uluğ Tuncay Acehan Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne? MasterChef Tolga nerede, Tolga yok mu? Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! 3 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 3 Aralık Pazar burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? MasterChef Sergen nerede, Sergen yok mu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title