Haberi Paylaş
Milletvekili Köse Gençlerle Buluştu

Milletvekili Köse Gençlerle Buluştu

Güncel Haberler

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerin güçlü Türkiye'nin oluşmasını sağlayacağını belirtti.

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerin güçlü Türkiye'nin oluşmasını sağlayacağını belirtti.

Köse, AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları Üniversiteler Birimi (ÜNİAK) tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, gençlere içinde bulundukları zamanın kıymetini bilmelerini tavsiye etti.

Gençlere en az bir yabancı dili çok iyi öğrenmelerini tavsiye eden Köse, "Çat pat konuşmayı kastetmiyorum. O dilde konferans verebilecek kadar iyi öğrenin. Kültür sanatla sporla ilgilenin. Bol bol okuyun çünkü ileride bunları yapmak isteseniz de çok zamanınız olmayabilir. Bu yaşlarda öğrendikleriniz hem kalıcı olur hem de ileride iş hayatınızda sizlere büyük avantajlar sağlar." dedi.

Köse, kendisinin üniversiteyi 28 Şubat döneminde okuduğunu belirterek, 28 Şubat dönemiyle üniversitelerdeki özgürlük ortamının kaldırıldığını, tek tip düşünen, tek tip giyinen bir gençlik yaratılmak istendiğini, üniversitelerin AK Parti iktidarıyla yeniden fikirlerin özgürce ifade edildiği ilim yuvaları haline geldiğini söyledi.

TBMM kararıyla 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği erken genele seçimine de değinen Köse, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıl yapılan referandum sonucunda halkımızın istediği cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ilk kez bu seçim sonucunda uygulanacak. Bu sistemde yürütme, yani hükümet ile yasama birbirinden ayrılacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu ülkemizin 2023-2053-2071 hedefleri var. Bu hedeflere ulaşmak, geleceğin güçlü ve büyük Türkiyesini inşa etmek için güçlü iktidarlara ihtiyaç var. İşte bu sistem, güçlü iktidarları ve güçlü Türkiye'nin oluşmasını sağlayacak."

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere büyük önem verdiğini de dile getirerek, "Biz göreve geldiğimizde seçilme yaşı 30'du. Bunu önce 25'e, son yaptığımız referandum ile de 18'e düşürdük çünkü biz gençlere güveniyoruz. Gençlerin ülke yönetiminde görev alması gerektiğini düşünüyoruz. Bunu da kağıt üzerinde yapmıyoruz. Bakın benim yönetimimde 18-25 yaş arasında 3 arkadaşımız var." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Mustafa Köse Ak Parti Türkiye Antalya Politika Güncel Haberler

title