Haberler

Kuru Yük Gemisinin Karaya Oturması

Samsun'da kuru yük gemisinin karaya oturması- Liman Başkanı Ünal: "Deniz kirliliğini önlemek adına kurtarma çalışmalarını süratle tamamlayacağız" Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal, olumsuz hava şartları nedeniyle karaya oturan kuru yük gemisinin bulunduğu yerden kaldırılması çalışmalarını, deniz kirliliğini önlemek için süratle tamamlayacaklarını söyledi.

Samsun'da kuru yük gemisinin karaya oturması- Liman Başkanı Ünal: "Deniz kirliliğini önlemek adına kurtarma çalışmalarını süratle tamamlayacağız" Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal, olumsuz hava şartları nedeniyle karaya oturan kuru yük gemisinin bulunduğu yerden kaldırılması çalışmalarını, deniz kirliliğini önlemek için süratle tamamlayacaklarını söyledi.Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ukrayna'dan Samsun Limanı'na gelen ve Mert Irmağı'nın Karadeniz'e döküldüğü bölgede karaya oturan soya yüklü geminin bulunduğu alandan çıkarılması çalışmalarının başlatıldığını belirtti.Samsun Liman Başkanlığında, dalgıçların ve ilgili firma temsilcilerinin de yer aldığı bir ekiple geminin nasıl kurtarılacağı yönünde ön inceleme ve tespit çalışması yapıldığını anlatan Ünal, gerekli izinlerin alınmasının ardından çalışmaların denizde devam edeceğini dile getirdi.Oluşturulan ekibin çalışmalarını sürdürdüğünü, bir yandan da hava şartlarının değerlendirildiğini ifade eden Ünal, "Kurtarma seçenekleri üzerinde duruyoruz. Gemi bu süreçte daha çok su alıyor. Onun için çalışmalarımızı hızlandırıyoruz" dedi.Ünal, önce geminin yara aldığı bölümün kaynakla kapatılabilir olup olmadığına bakılacağını, sonra da içindeki su ve yükün bir kısmının tahliye edileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Gemi bu aşamadan sonra en yakın limana çekilecek. Tüm yükünün tahliye edilmesinin ardından en yakın tersanede tamire alınacak. Deniz kirliliğini önlemek adına kurtarma çalışmalarını süratle tamamlayacağız. Amacımız gemideki 25 ton dizeloil ile 2 ton civarındaki makine yağının deniz kirliliğine yol açmasını önlemek. Bunun için çaba harcıyoruz."Ukrayna'dan Samsun Limanı'na gelen "Gulf Rio" adlı soya yüklü gemi, Mert Irmağı'nın Karadeniz'e döküldüğü bölgede 7 Ocak Çarşamba günü karaya oturmuştu. Gemide mahsur kalan 10 kişilik mürettebat, helikopterle kurtarılmıştı. -Samsun'da kuru yük gemisinin karaya oturması-Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal

Kaynak: AA / Güncel

Aydın Ünal Karadeniz Ukrayna Samsun Politika Güncel Haberler

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

Netanyahu'nun oğlundan, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı'nı hedef alan paylaşım

Netanyahu'nun oğlundan, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı'nı hedef alan paylaşım

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! 20 Haziran Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 20 Haziran burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (EURO 2024 MAÇLARI) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 19 Haziran EURO 2024 günün maçları nereden izlenir? Çanakkale'de orman yangını! Orman yangını söndürüldü mü? Çanakkale'de orman yangını mı çıktı? 2024 YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? TYT-AYT-YDT sonuçları açıklandı mı? A Milli Takım maç takvimi! Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? #9917 A Milli Takımı kaçıncı sırada? A Milli Takımı F Grubu'nda kaç puan topladı? 19 HAZİRAN BURÇ YORUMU Burçları neler bekliyor? AŞK, EVLİLİK, KARİYER, PARA TÜRKİYE- GÜRCİSTAN MAÇINDAN KARELER #9917 Türkiye- Gürcistan maçı anlık görüntüler!
3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title