Haberler

Kulp'u fırtına ve sağanak vurdu

Güncel Haberler

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde etkili olan şiddetli yağmur, yolları adeta göle çevirdi. Şiddetli yağmur nedeniyle ilçe merkezinde bazı ev ve işyerlerini su bastı, araçlar yollarda ilerlemekte zorlanırken, fırtına ise ilçenin kırsalında bulunan mahallerde sebze bahçelerine zarar verdi.

Kulp'u fırtına ve sağanak vurdu

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde etkili olan şiddetli yağmur, yolları adeta göle çevirdi. Şiddetli yağmur nedeniyle ilçe merkezinde bazı ev ve işyerlerini su bastı, araçlar yollarda ilerlemekte zorlanırken, fırtına ise ilçenin kırsalında bulunan mahallerde sebze bahçelerine zarar verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından Kulp ilçesinde akşam saatlerinde başlayan sağanak, adeta hayatı durma noktasına getirdi.

Yağmur dolayısıyla Kulp ilçesinin Turgut Mahallesi Kulp -Diyarbakır yolu adeta göle döndü. Göle dönen yolda araçlar ilerlemekte zorlanırken, cadde üzerinde bulunan bazı işyerlerini ise su bastı. Merkez yeni mahallede de bir evin sular altında kaldığı ve merkez eski camii civarındaki cadde taş ve toprak yığınıyla doldu.

Kuvvetli rüzgar, ilçenin kırsal köylerinde ise sebze bahçelerine zarar verildiği öğrenildi.

Yetkililer sel, su baskını, dolu, hortum ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Diyarbakır Fırtına Göle Kulp Güncel Haberler

title