Haberler

Kula'da Serhat Gökmen Başpehlivan

KULA'nın düşman işgalinden kurtuluşu etkinlikleri kapsamında bu yıl 22'ncisi düzenlenen Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde başpehlivanlığı Serhat Gökmen kazandı.

KULA'nın düşman işgalinden kurtuluşu etkinlikleri kapsamında bu yıl 22'ncisi düzenlenen Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde başpehlivanlığı Serhat Gökmen kazandı. Hisarkapı mevkiinde kurulan er meydanında gerçekleşen ve aralarında 2017 Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban ile Orhan Okulu, Süleyman Aykırı, Serhat Gökmen, Faruk Akkoyun, Ekrem Yavuz gibi Türkiye'nin en önemli isimlerinin bulunduğu 27 pehlivanın mücadele ettiği güreşler renkli görüntülere ve çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

Kula Kaymakamı Osman Güven ve Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un yanı sıra kalabalık bir seyirci kitlesinin izlediği güreşlerin finalinde Faruk Akkoyun'u yenen Serhat Gökmen başpehlivan olurken, Ali Gökçen üçüncü sırayı elde etti. Öte yandan Belediye Başkanı Hüseyin Tosun tarafından Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne ağalık kültürü de eklendi. Ağalık için Cengiz Mert, Hakkı Keleşoğlu ve Hacı Hüseyin Akhan yarışırken, yapılan açık artırma sonunda güreş ağalığını Hüseyin Akhan kazandı. Akhan, diğer ağalık adayları Cengiz Mert ve Hakkı Keleşoğlu ile birlikte er meydanını turlayarak güreşseverleri selamladı. Er meydanında vatandaşların bayramını kutlayan Belediye Başkanı Tosun, "Pehlivanlık güçtür, ahlaktır. İşte er meydanı, işte peşrev. Bu meydanda sahte yüzler, yüreksizler, cesaretsizler, takma isimler yok. Ben, naçizane pehlivan bir babanın oğlu olarak ata sporumuz güreşe daha çok ilgi ve sevgi besliyorum. Bu yıl 22'ncisini düzenlediğimiz güreşlerimize ağalık kültürünü de ekledik. Bu organizasyonun düzenlenmesinde verdiği desteklerden dolayı Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e ve Güreş Ağamız Hüseyin Akhan'a teşekkür ediyorum. Kula'da Yağlı Pehlivan Güreşleri her yıl daha da büyüyerek devem edecek" dedi.

- Manisa

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İsmail Balaban Ekrem Yavuz Kırkpınar Kula Politika Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title