Haberler

Komodo Ejderi Başkente

Abone Ol

Esra Altınmakas - Ankara'da bir alışveriş merkezi, ağaç pitonundan tek gözlü kobraya, iguanadan Gila canavarına, 31 santimetreye kadar büyüme özelliğiyle dikkati çeken tarantula türü Goliath'dan dünyanın en büyük kertenkelesi olarak bilinen 2...

Esra Altınmakas - Ankara'da bir alışveriş merkezi, ağaç pitonundan tek gözlü kobraya, iguanadan Gila canavarına, 31 santimetreye kadar büyüme özelliğiyle dikkati çeken tarantula türü Goliath'dan dünyanın en büyük kertenkelesi olarak bilinen 2.5 metrelik Komodo Ejderi'ne kadar 250 çeşit sürüngeni Ankaralılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçileri bulunan Nata Vega Alışveriş Merkezi'ndeki Aqua Vega Akvaryum, görenleri şaşırtacak sürüngen, örümcek ve kurbağalara ev sahipliği yapacak.

Kasım ayının sonunda açılması planlanan "Adrenalin Dünyası"nda, Amerika'dan getirilen ağaç pitonundan ağaç boğasına, imparator akrebinden tarantulaya, zehirli ok kurbağalarından domates kurbağalarına ve tek gözlü kobra yılanına kadar ancak belgesellerde izlenebilen 250 çeşit canlı, 30 teraryumda görücüye çıkacak.

Dünyanın en büyük kertenkelesi olarak bilinen Komodo Ejderi'nin, 2.5 metre uzunluğuyla görenleri şaşırtması bekleniyor.

"Adrenalin Dünyası", 31 santimetreye kadar büyüme özelliğiyle dikkati çeken dünyanın en büyük tarantula türü Goliath, en zehirli kertenkelesi Gila canavarı ve en zehirli yılanı engerek de görücüye çıkacak.

-"Heyecan arayanları bekliyoruz"-

Nata Vega İcra Kurulu Başkanı Erol Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 98 metrelik tüneli bulunan akvaryumda yaklaşık 100 türün üzerinde 12 bin çeşit balığın bulunduğunu söyledi.

Akvaryumda köpek balıkları, vatozlar, piranalar, okyanus ve tatlı su balıklarının yer aldığını ifade eden Yıldız, akvaryumun hemen yanı başında da Adrenalin Dünyası'nı açmayı planladıklarını anlattı.

Burada sürüngenler, tarantula, kaplumbağa, akrep gibi canlıların gösterileceğini ifade eden Yıldız, yurt dışından yeni gelen sürüngenlerin yasal karantina sürelerinin dolmasının ardından Başkentlilerle buluşturacaklarını bildirdi.

Adrenalin meraklısı ziyaretçilerin merkezde hoşça vakit geçirebileceğini savunan Yıldız, "Hem heyecan arayan hem de çocuklarını eğitim amacıyla getirmek isteyen misafirlerimizi bekliyoruz" diye konuştu.

Yayıncı: Tolga Özgenç - ANKARA

Kaynak: AA / Güncel

Erol Yıldız Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne? MasterChef Tolga nerede, Tolga yok mu? Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı!
title