Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan Yeniden Refah'ın Cumhur İttifakı'na katılmasına olay yorum: Gasp edilecek kadın hakları üzerinden genişlemeyi seçtiler

Güncel Haberler

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'da değişiklik yapılmasını talep eden Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılmasıyla ilgili Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken bir yorum geldi. Kendilerinin barış ittifakı kurduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Karşımızdaki ittifak, gasp edilecek kadın hakları üzerinden genişlemeyi seçti. Söyleyeceğim tek şey; kadınları, bilhassa genç kadınları hiç tanıyamadıklarıdır." dedi.

AK Parti ile Yeniden Refah Partisi (YRP) ittifak görüşmelerinden ilk başta olumlu sonuç alamamış ve YRP lideri Fatih Erbakan, seçimlere parti olarak girecekleri açıklamıştı. Daha sonra cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuru yapan Erbakan, 3 günde 69 bin imza topladı. Ancak tarafların devam eden dirsek temasları sonrası Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı. Böylece Cumhur İttifakı seçimlere AK Parti, MHP, BBP ve YRP olarak girecek.

ERBAKAN: ADAYLIK SÜRECİMİ SONLANDIRDIM

İttifaka katılma kararıyla ilgili konuşan Erbakan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Külliye'de görüştük. Partimizin ittifak sürecinde başından itibaren talep ettiğimiz prensipler konusunda uzlaşmaya vardık. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecimizi de sonlandırmış bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: KADIN HAKLARI ÜZERİNDEN GENİŞLEMEYİ SEÇTİLER

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti ile yaptığı ittifak görüşmelerinde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'da değişiklik yapılmasını talep eden Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılmasının ardından sosyal medya hesabında açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Resim her geçen gün netleşiyor. Biz; barışmanın, açık yaraları kapatmanın, makulün, dünya ile rekabetin ittifakını kurduk. Karşımızdaki ittifak, gasp edilecek kadın hakları üzerinden genişlemeyi seçti. Söyleyeceğim tek şey; kadınları, bilhassa genç kadınları hiç tanıyamadıklarıdır."

Kılıçdaroğlu: Karşımızdaki İttifak, Gasp Edilecek Kadın Hakları Üzerinden Genişlemeyi Seçti.

Haberler.com - Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (33)

FATİH ARSLAN:

Maddenin ne olduğunu dahi bilmeyen kitleye salla dur. Kadınları da bahane et. Sizden bir cacık olmaz...

Cevap Yaz837Yayından Kaldır
Bülent Altınok:

Bu ülkede yaşayan özgür insanların özgür kalmaları için kemal başkana oy vermekten başka çareleri yok. İran gibi olmak istemiyorsanız oylar herkez için özgürlük getirecek olan Chp'Ye.

Cevap Yaz5114Yayından Kaldır
Reis şeker:

Kadın hakları dediniz aileyi bozdunuz özgürlük dediniz lgbt fırladı eşcinsellik çoğaldı ahlaksızlık arttı

Cevap Yaz1153Yayından Kaldır
Tüm 33 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title