Kartal Festivali Başlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Kartal Festivali Başlıyor

Bültenler - Güncel
Kartal Festivali Başlıyor

Kartal Belediyesi 28. Kültür Sanat Festivali Muhteşem Etkinlik Ve Konserlerle 17 Haziran'da Başlıyor

Kartal Belediyesi'nin geleneksel olarak her sene düzenlediği Kültür Sanat Festivali başlıyor. 10 gün sürecek festival kapsamında müzik dünyasının ünlü sanatçıları Edip Akbayram, Moğollar, Bengü, Züleyha, Zeynep Başkan, Ceza, Ayşen, Hilal Özdemir, Kubat, Emre Aydın Kartallılarla buluşuyor.

Kartal Festivali, Kartal Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerle birlikte birçok mahalle ve kültür merkezinde eş anlı programlara yer verecek.

7 den 70'e her kesime yönelik aktivite ve eğlenceyi Kartallılarla buluşturacak festival, Her Yerde Müzik 'sokak dinletileri' ile Kartal'da Bankalar Caddesi, Neyzen Tevfik Anıtı Önü, İstasyon Caddesi, Çınar Cadde'sinde yerel müzik gruplarının, ses sanatçılarının müzik dinletilerini halkla buluşturacak.

Çocuklar için Açık Hava Sanat Atölyeleri kurularak resim, seramik, yüz boyama etkinliklerinin yer aldığı bir dizi program çocuk parklarında, mahallelerde, Uğur Mumcu, Yakacık, Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezlerinde gerçekleşecek.

Festival kapsamında 17-30 Haziran tarihleri arasında Kartal Meydanı Özgürlük Parkı'nda II. Kartal Kitap Fuarı kurulacak. Birçok gazeteci, yazar ve edebiyatçıyla Kartallılar söyleşili imza günlerinde bir araya gelecek. Aralarında Zeynep Oral, Meriç Velidedeoğlu, Aydın Boysan, Alev Coşkun, Aysel Gürmen, Murat Uyurkulak, Arif Gülen, Filiz Özden, Orhan Bursalı, Ahmet Turgut, Nurten Ertul, Yavuz Bahadıroğlu'nun olduğu yazar, gazeteci ve eleştirmenler Kartallı okurlarıyla buluşacak.

Festivalin ilk günü 17 Haziran'da usta özgün müzik sanatçısı Edip Akbayram Kartallılara müzik ziyafeti yaşatacak. 18 Haziran'da Kartal, konser alanını pop müziğin genç sesi Bengü'ye açacak. 19 Haziran'da ses sanatçısı, yorumcu Zeynep Başkan'la tüm Kartallılar Karadeniz ezgileriyle şenlenecek. 20 Haziran'da tüm Kartallılar Moğollar'ın yılların eskitemediği ezgilerini dinleyecek.

Kartallılar 21 Haziran'da ses sanatçıları Züleyha ve Hasan Karayol'dan sonra 22 Haziran'da Hilal Özdemir'in konserinde buluşacak. 23 Haziran'da Şehnaz Sam'ın sahne aldığı konser meydanında tüm Kartallılar Kubat'ın yorumladığı türküleri hep birlikte söyleyecek. 24 Haziran'da Ayşen ve Golden Horn Brass Orkestrası'ndan sonra 25 Haziran'da Rap Müziğin önemli temsilcilerinden Ceza hayranlarıyla buluşacak. Kartal Festivali konserleri 26 Haziran'da Türk Pop müziğinin genç yorumcularından Emre Aydın'la son bulacak.

Bültenler / Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title