###PAGE_TITLE###
Haberi Paylaş

Karaisalı'da Çiftçilerin Yüzü Güldü

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Karaisalı'da Çiftçilerin Yüzü Güldü

Adana'nın Karaisalı İlçesi'nde buğday hasadı başladı. İlçede buğdayın kalitesinin ve veriminin artması çiftçilerin yüzünü güldürdü.

İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Tunaz, Karaisalı'da bu yıl 90 bin dekar alana buğday ekildiğini, dekar başına ortalama verimin 500 kilo olduğunu söyledi. Tunaz, "Buğday verimi, geçtiğimiz yıllarda dekar başına 300 kilo iken ilçede uyguladığımız sertifikalı buğday dağıtımı projesi sayesinde kaliteyi artırarak çiftçilerimizin daha fazla ürün almalarını sağladık" dedi.

Tunaz, İlçe Tarım Müdürlüğü olarak ekip kurduklarını ve bu ekiplerin çiftçileri tarım sigortası, yetiştiricilik ve zirai mücadele konusunda bilinçlendirip daha iyi ürün elde etmelerini sağladıklarını belirterek tarımsal çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Karaisalı Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title