Haber : İtalya'da son 70 yılın en şiddetli kuraklığı yaşanıyor - Haberler

Haberi Paylaş

İtalya'da son 70 yılın en şiddetli kuraklığı yaşanıyor

 - Güncelleme:

Sesia Nehri Tarımsal üretim için sulama kanalları oluşturulması Kuraklaşmış araziler Kurumuş nehir yatağı İtalya'da azalan yağışlar ve son dönemdeki yüksek hava sıcaklıkları sebebiyle henüz haziran ortasında baş gösteren kuraklık, özellikle tarımsal üretimde sulama da dahil olmak üzere pek...

Sesia Nehri

Tarımsal üretim için sulama kanalları oluşturulması

Kuraklaşmış araziler

Kurumuş nehir yatağı

İtalya'da azalan yağışlar ve son dönemdeki yüksek hava sıcaklıkları sebebiyle henüz haziran ortasında baş gösteren kuraklık, özellikle tarımsal üretimde sulama da dahil olmak üzere pek çok alanda yazın geri kalanı için ciddi endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Aşırı sıcaklar sebebiyle ülkenin Lombardiya, Piyemonte, Emilia-Romagna ve Lazio bölgelerinde kuraklık ciddi seviyelere ulaşırken Lombardiya genelinde ise kuraklık dolayısıyla 30 Eylül'e kadar acil durum ilan edildi.

İtalya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title