Haberler

İstanbul'daki Fetö Davası

Abone Ol

FB TV eski Haber Müdürü Yasir Kaya'nın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklu yargılandığı davada adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmedildi.

FB TV eski Haber Müdürü Yasir Kaya'nın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklu yargılandığı davada adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmedildi.

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada savunması sorulan sanık Kaya, önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, tahliyesini talep etti.

Sanığın avukatlarından Fatih Uzun, müvekkilinin 2017 yılı mayıs ayında henüz hakkında hiç soruşturma başlatılmamışken, savcılığa başvurup ifade verme talebinde bulunduğu kaydetti.

Sanığın diğer avukatı Ali Rıza Dizdar da tahliye talebinde bulunarak, sanığın çocuğu ve ailesinin zor durumda olduğu gerekçesiyle en azından adli kontrol tedbiri uygulanarak tahliye edilmesini talep etti.

Taleplere ilişkin görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, atılı suçlamanın vasıf ve mahiyeti, tutuklu kaldığı süre, delillerin toplanmış olması, sabit ikametgah sahibi oluşu, çocuğunun belgelerle ispatlanmış sağlık sorunları, gerek sanık gerekse çocuğu üzerindeki etkilerini dikkate alarak Kaya'nın tahliyesine hükmetti.

Sanık hakkında yurtdışına çıkış yasağı koyan heyet, adli kontrol tedbirine uymadığı takdirde tekrar tutuklanacağı ihtarında bulundu.

Sanıktan elde edilen dijital materyaller dosyaya ulaştığında rapor hazırlanması için bilirkişiye gönderilmesine karar veren heyet, duruşmayı erteledi.

Kaya'nın "FETÖ silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

Kaynak: AA / Güncel

Fatih Uzun İstanbul Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

TÜRK İŞ ASGARİ ÜCRET TEKLİFİ 2024: Yeni asgari ücret ne kadar olacak, yüzde kaç artacak? Asgari ücret 16000 mi, 17000 mi oldu? 4 Aralık OKULLAR TATİL Mİ? Yarın (4 Aralık Pazartesi) hangi illerde okullar tatil, hangi şehirlerde okul yok? Yargı YENİ BÖLÜM (74. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Yargı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çok Güzel Hareketler 2 YENİ BÖLÜM (157. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Çok Güzel Hareketler 2 yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Kirli Sepeti YENİ BÖLÜM (10. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kirli Sepeti yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Altın Kafes YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (3 ARALIK PAZAR) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 3 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı ne zaman? Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı hangi kanalda, saat kaçta? Trabzonspor - Kayserispor maçı ne zaman? Trabzonspor - Kayserispor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Mersin Akdeniz hangi parti? Mersin Akdeniz belediye başkanı hangi partiden belediye başkanı seçildi? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı ne zaman? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı hangi kanalda, saat kaçta? Şükrü Sözen kimdir? Şükrü Sözen kaç yaşında, nereli? Şükrü Sözen hayatı ve biyografisi! Asgari ücrete bir zam mı yapılacak? Bu yıl asgari ücrete tek zam mı olacak, neden? Alina Boz hangi dizilerde oynadı? Alina Boz kimdir, hangi yapımlarda yer aldı? Ölümlü Dünya 2 çıktı mı? Ölümlü Dünya 2 yayınlandı mı, nerede çıktı?
title