Haberler

Hdp Milletvekilleriden Kandıra Cezaevi'ndeki Yüksekdağ ve Diğer Tutuklulara Ziyaret

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım ve HDP milletvekilleri, Kocaeli F Tipi Cezaevi'nde kalan HDP'li belediye başkanı ve milletvekillerini ziyaret etti.

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım ve HDP milletvekilleri, Kocaeli F Tipi Cezaevi'nde kalan HDP'li belediye başkanı ve milletvekillerini ziyaret etti.

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, HDP İstanbul Milletvekilleri Garo Paylan, Erdal Ataş, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir ve partililer, Kocaeli F Tipi Cezaevi'nde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, eski HDP milletvekili Ayla Akat Ata, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Gülten Kışanak ve Fırat Anlı'yı ziyaret etti. Ahmet Yıldırım ziyaretin ardından açıklamada bulunarak, "Biz buraya şunun için geldik, milyonlarca insanın oyunu almış milletvekili, belediye başkanları ve siyasetçiler yatıyor. Biz burada onların cezaevi koşulları için gelmiş değiliz. Burada bizzat tutulmalarının bir hukuksuzluk ve anayasaya aykırı olduğunu düşünüyoruz. Şunu söyleyelim bu ülkenin en üst yargı organlarından biri olan anayasa mahkemesi kendini tekzip eden, kendini inkar eden bir kararın altına imza atarak suskunluğunu korumaktadır. Buradan hareketle anayasada aykırı bir şekilde dokunulmazlıkları kaldırılan, hukuka aykırı bir şekilde siyasallaşmış hukuk tarafından tutuklanan arkadaşlarımızın burada rehin halde tutuluyor olmalarını kabul etmedik, etmeyeceğiz" dedi.

Yıldırım arkadaşlarının haksız tutukluluk hallerinin son verilmesini, özgürlüklerine kavuşmasını isteyerek, şöyle konuştu:

"Burada onların tutukluluk halleri içerisinde hangi koşullarda kaldığını sorgulayan bir noktada değiliz, cezaevi koşullarının ne olduğunun sorgulanması noktasında iş değil. Bizzat cezaevinde bulunmalarının bir hukuksuzluk, yasaya ve anayasaya aykırılık teşkil ettiğini ifade ediyoruz. Burada bizim açıklama yapmamıza yasak getirmeye çalışanlar hukuku çiğnemektedirler ve yasakçı bir zihniyetle yasamanın bize vermiş olduğu hakları kısıtlamaya çalışmaktadırlar. Bu yasa dışılıklarla hiçbir yere yürünemez. Biz bu anlamda bir an önce arkadaşlarımızın haksız tutuklu hallerinin son verilmesini, bu rehin işlerine son verilmesi ve özgürlüklerine kavuşması gerektiği noktasında buradayız. Bu noktada çalışmalarımız son vermeyecektir. Belli bir süreden beri buradaki Kürt siyasetçilerin tutukluluk hallerine, onların yoldaşlarına ve HDP bileşenlerine dönük operasyonları teşhir edeceğimizi ve bu uygulama sonlanana kadar mücadele edeceğiz."

- Kandırakocaeli

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ahmet Yıldırım Erdal Ataş İstanbul Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title