Haberler

Erciyes Üniversitesinde "Unutulmayan Meslekler Fotoğraf Sergisi" açıldı

Abone Ol

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İletişim Fakültesince 2021 Ahi Evran Yılı etkinlikleri kapsamında "Unutulmayan Meslekler Fotoğraf Sergisi"nin açılışı yapıldı.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İletişim Fakültesince 2021 Ahi Evran Yılı etkinlikleri kapsamında "Unutulmayan Meslekler Fotoğraf Sergisi"nin açılışı yapıldı.

Erciyes Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki serginin açılışı, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aydın, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, Anadolu Ajansı Kayseri Bölge Müdürü Orhan Canbulatel ile akademisyenler ve öğrenciler tarafından yapıldı.

Çalış, açılışta yaptığı konuşmada, sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Ahi Evran'ın insanlığın, ahlakın ve etik kuralların simgesi ve felsefesi olduğunu belirten Çalış, "Ahilik bizim kültürümüzde olan bir gelenek. Bizler de Erciyes Üniversitesi olarak Ahilik kültürünü yaşatmak amacıyla birçok etkinlik düzenlemekteyiz. Bugün açılışını yaptığımız fotoğraf sergimiz de bunlardan birisidir. Düzenlediğimiz etkinliklerle Ahilik kültürünü hem yaşıyor hem de yaşatmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Rektör Çalış'ın konuşmasının ardından açılışı gerçekleştirilen sergi, davetliler tarafından gezildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve kalaycılık, semercilik, demircilik, ahşap oymacılık ve yorgancılık gibi çeşitli mesleklerle ilgili 35 fotoğrafın yer aldığı sergi, bir hafta süreyle açık kalacak.

Kaynak: AA / Güncel

Mustafa Çalış Erciyes Kongre Ahilik Kültür Sanat Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

MasterChef dün akşam kim elendi? 10 Aralık MasterChef'e kim veda etti? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (11 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title