Haberler

Guzin Dino Adana'da Anıldı

Güncelleme:

Paris'te yaşamını yitiren ünlü ressam Abidin Dino'nun eşi, dilbilimci, çevirmen ve yazar Güzin Dino, bir süre yaşadığı Adana'da anıldı.

Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Abidin Dino Sanat Parkı'nda bulunan Abidin Dino, Yaşar Kemal ve Orhan Kemal'i bir masanın etrafında oturur durumda gösteren heykelinin önünde gerçekleştirilen anma etkinliğine, çeşitli sivil toplum kuruluşundan çok sayıda kişi katıldı.

Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu'nun çağrısıyla yapılan anma etkinliğine katılanlara kırmızı karanfil dağıtıldı. Burada konuşan Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu Sözcüsü Dr. Haluk Uygur, Abidin ve Güzin Dino çiftinin Adana'da kısa bir süre kaldığını anımsattı. Buna karşın Dino çiftinin Adana'dan çok etkilendiklerini söyleyen Haluk Uygur, "Bu parkın yapılma sürecinde Güzin Dino'nun evine gittim. Park için izin istedik. Bu parkta onu anmak çok önemli. Güzin Dino'yu sevgiyle, coşkuyla ve neşeyle analım" dedi.

Etkinliğe katılanlar heykelin önüne konulan Güzin Dino'nun fotoğrafına kırmızı karanfil bırakıp mumlar yaktı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Abidin Dino Yaşar Kemal Seyhan Politika Güncel Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından darbedildi

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından darbedildi

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi!
Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title