Haberi Paylaş

Güzelbahçe Belediye Başkanına Silahlı Saldırı

Güncel Haberler

Güzelbahçe Belediye Başkanına Silahlı Saldırı

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin silahlı saldırı sonucu yaralanmasına ilişkin, "Kendisiyle görüşme şansım oldu.

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin silahlı saldırı sonucu yaralanmasına ilişkin, "Kendisiyle görüşme şansım oldu. Sağlık durumu çok çok iyi. Canına yönelik bir endişe taşımıyoruz ama bacağındaki kurşun nedeniyle ameliyata alınacak." dedi.

Sındır, İnce'yi ziyareti sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnce'nin eşinin kullandığı araçla evine gittiği sırada arkadan yaklaşan bir aracın çarparak durmalarına neden olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Sındır, şöyle devam etti:

"Tahminen belediye başkanımız takip edildi. Evinin önünde aracının durmasına neden olacak bir müdahale sonrası araçtan indiğinde kendisine silahla ateş edildiğini ve bacağından vurulduğunu biliyoruz. Kendisiyle görüşme şansım oldu. Sağlık durumu çok çok iyi. Canına yönelik bir endişe taşımıyoruz ama bacağındaki kurşun nedeniyle bir ameliyata alınacak. Tüm ailesine geçmiş olsun diyorum."

"Hayati tehlikesi yok"

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gürkan Ersoy da Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin ateşli silah yaralanmasıyla hastanenin acil servisine getirildiğini söyledi.

İncenin sol dizinden yaralandığını belirten Ersoy, "Belediye başkanımızın hayati bir tehlikesi şu an için kesinlikle yoktur. Antibiyotik tedavisi, tetanoz aşısı, serum takılması gibi işlemler yapılıp, filmleri çekilmiştir. İleri tetkik ve tedavisi için şu anda özel kata yatırılmıştır." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Kamil Okyay Sındır Mustafa İnce Güzelbahçe Politika Güncel Haberler

title