Haberler

Faruk Çelik: Bu seçim Bir Referandumdur

Güncelleme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Bu seçim sıradan bir seçim değil. Bu seçim genel seçim de değil. Bu seçim bir referandumdur.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Bu seçim sıradan bir seçim değil. Bu seçim genel seçim de değil. Bu seçim bir referandumdur. Ya milletten yana olanlar kazanacak ya da mutlu azınlıklar kazanacak" dedi.

Çelik, Bozova ilçesinde partisinin mitinginde Güneydoğu'da birçok ilin yıllarca devletten hizmet alamadığını, bu gidişatı AK Parti'nin değiştirdiğini söyledi.

AK Parti'nin iktidar olduktan sonra yatırımların doğudan batıya, kuzeyden güneye her yere yapıldığını ifade eden Çelik, AK Parti'nin tabela indirmek, taş atmak, laf atmak, iftira atmak gibi unsurları asla bünyesinde barındırmadığını partinin temel hedefinin ülkeyi kalkındırmak olduğunu kaydetti.

17 Aralık operasyonu ve sonrasında gelişen olayların yerel seçimi daha bir anlamlı kıldığını vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

"Bu seçim sıradan bir seçim değil. Bu seçim genel seçim de değil. Bu seçim bir referandumdur. Ya milletten yana olanlar kazanacak ya da mutlu azınlıklar kazanacak. Bundan dolayı yalnız Hasan Arusoğlu'nun seçimi olarak Celalettin Güvenç'in seçimi olarak bir belediye seçimi olarak algılamayın. Allah aşkına Bozovalılar şu memlekette ekonomi hangi noktadan hangi noktaya geldi. Bu memlekette kalkınma bu memlekette itibar 2002'de var olan sorunlar hepsi ortadan kalktı çok farklı bir Türkiye ortaya çıktı. Yatırımları alan eşitsizlikleri gideren doğu batı arasındaki farkı kaldıran bir ülke ortaya çıktı. Kim yaptı bunu? Sayın Başbakanımızın önderliğinde AK kadrolar yaptı. Ankara'da bakanlıklar saat 05.00'te 06.00'da kapanmıyor gidin bakın gece 12.00'ye kadar açık. Bürokratlar çalışmak zorunda. Başbakan kendisi gece 01.00'lere 02.00'lere kadar çalıştı. Onun semerelerini görmeye başladı. Türkiye'nin birçok yerinde kalkınmanın altına imza attık."

Bakan Çelik'e AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut Kaçar, Seyit Eyüpoğlu, Abdulkerim Gök, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç ve Bozova Belediye Başkan adayı Hasan Arusoğlu eşlik etti.

Kaynak: AA / Güncel

Hasan Arusoğlu Faruk Çelik Ak Parti Bozova Politika Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Bakmadan Geçme

TRT 1 canlı maç izle! İtalya-Arnavutluk CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! İspanya - Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya - Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Gümüşhane Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Gümüşhane Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Giresun Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Giresun Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Gaziantep Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Gaziantep Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Eskişehir Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Eskişehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Çorum Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Çorum Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Erzincan Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Erzincan Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Elazığ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Elazığ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Çankırı Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Çankırı Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Çanakkale Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Çanakkale Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bursa Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bursa Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bolu Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bolu Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bitlis Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bitlis Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bingöl Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bingöl Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
THY 'Baruthane Pilavcısı' Şahin'e 1 yıl boyunca bilet satmayacak

THY "Baruthane Pilavcısı" Şahin'e 1 yıl boyunca bilet satmayacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title