Haber : " Faizler Düşürülecek" - Haberler

Haberi Paylaş

" Faizler Düşürülecek"

' Faizler Düşürülecek'

Babacan, Sosyal Güvenlik Primi Borçlarıyla İlgili Bir Yeniden Yapılandırma Yapılacağını Söyledi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, vergi ve sosyal güvenlik borçlarıyla ilgili, sosyal güvenlik primi borçlarıyla ilgili bir yeniden yapılandırma çalışması yaptıklarını söyledi. Babacan, "Gelir İdaremizin hem Gümrük Müsteşarlığımızın hem de Sosyal Güvenlik Kurumumuzun birikmiş alacaklarının faizlerinin düşürülmesi ve alacaklarının tahsilinde de vadede kolaylık sağlanması suretiyle yeni bir yasal düzenleme yapmak istiyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TBMM Genel Kurulu'nda dün yaptığı konuşmada vergi ve sosyal güvenlik borçlarıyla ilgili, sosyal güvenlik primi borçlarıyla ilgili bir yeniden yapılandırma konusu üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Babacan, şöyle dedi:

"Şu anda yapıyoruz, üzerinde çalıştığımız bir konu. Biz burada hem Gelir İdaremizin hem Gümrük Müsteşarlığımızın hem de Sosyal Güvenlik Kurumumuzun birikmiş alacaklarının faizlerinin düşürülmesi ve alacaklarının tahsilinde de vadede kolaylık sağlanması suretiyle yeni bir yasal düzenleme yapmak istiyoruz. Bunu da en kısa zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunacağız."(ANKA)

(MG/ÖMR)

ANKA / Güncel

Haberler

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title