Haberler

Evlendirme Dairesinde "Sevgililer Günü" Yoğunluğu

Abone Ol

Şanlıurfa'da 49 çift "Sevgililer Günü"nde nikah kıydırdı.

Şanlıurfa'da 49 çift "Sevgililer Günü"nde nikah kıydırdı.

Dünya evine Sevgililer Günü'nde girmek isteyen çiftler, Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Evlendirme Dairesine başvurdu. Talepleri kabul eden evlendirme dairesinin, hafta sonu olmasına karşın memurlarına mesai yaptırmasıyla, 49 nikah kıyıldı.

Özel bir günde evlenmenin sevincini yaşayan çiftlerin mutlulukları yüzlerine yansıdı. Nikah şahidi bulamayan bazı çiftlerin ise birbirlerine şahitlik yapmaları dikkati çekti.

Evlendirme dairesine gelerek çiftleri ziyaret eden Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol da iki çiftin nikahını kıyarak aile cüzdanlarını verdi. Başkan Demirkol, gazetecilere yaptığı açıklamada, toplum içinde herkesin birbirine sevgi göstermesinin önemini belirtti.

Sevginin bir güne sığdırılmaması gerektiğini kaydeden Demirkol, Sevgililer Günü dolayısıyla çiftlerin ve ailelerin yoğun isteği üzerine mesai yaptıklarını belirterek, "Bu gün için bize müracaat eden bütün çiftlerimizin taleplerini karşıladık. Çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum" diye konuştu.

Damatlardan Cemal Polat birbirini sevenlerin beklemeden evlenmesini önererek, "Çok mutluyuz. Her tarih önemlidir ama bu gün daha önemli" ifadelerini kullanırken, gelin Nurgül Polat da 14 Şubat'ta evlenmenin güzel bir duygu olduğunu dile getirdi.

Sedat Daylan, eşinin isteği üzerine Sevgililer Günü'nde nikah kıydıklarını belirtirken, Mekiye Daylan da herkesin Sevgililer Günü'nü kutlayarak, böyle özel bir günde evlenmenin kendisini çok sevindirdiğini kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Fevzi Demirkol Cemal Polat Şanlıurfa Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
title