Haberler

Ev Hanımlarına Yangın Semineri

Güncelleme:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karamürselli ev hanımlarına yangın semineri verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşları yangınlara karşı duyarlı hale getirmeye devam ediyor. Kuruluşlara, öğrencilere ve toplumun pek çok kesimine eğitim veren Büyükşehir İtfaiyesi, evde yangınla karşılaşma ihtimalleri en yüksek olan ev hanımlarına yangından korunmanın yollarını anlattı. Karamürsel Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminerle ev hanımları yangına karşı bilinçlendirildi.

YANAN TENCEREYE SU DÖKMEYİN

Seminere İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Bülent Buldu, Gönüllü İtfaiyeciler Birim Sorumlusu Ömer İslamoğlu ve Karamürsel Müfrezesine bağlı Gönüllü İtfaiyeciler katıldı. Seminerde, ocakta unutulan alev almış tencerelere suyla müdahale etmemek gerektiği vurgulanarak yanan tencereye atılan suyun alevin kabarmasına neden olduğu için yangın riski artırdığı ve anmayı önlemek için tencerenin kapağını kapatıp üstünü nemli bir havluyla kapatmak gerektiği belirtildi.

ÖNCE İHBAR SONRA MÜDAHALE

Evde yangına neden olacak bir diğer konunun ise elektrik prizlerinin olduğunun ifade edildiği seminerde aşırı yüklenen pirizler ısınma sonucu alev alarak yangına neden olabildiği anlatıldı. Seminerde küçük bir alevin birkaç dakika içinde nasıl tün evi sardığı gösterildi. Ev hanımlarına yangın sırasında önce ihbar sonar müdahale yapılması gerektiği anlatıldı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bu gibi yangın risklerine karşı alınacak tedbirleri ev hanımlarına uygulamalı olarak anlattı.

TEDBİR ALACAKLAR

Seminerlerden sonra hanımlar yangın sırasında telaşa kapılmadan öğrendikleri uygulamalarla ilk müdahaleyi yapabileceklerini ifade etti. Seminerin kendilerine çok faydalı olduğunu kaydeden hanımlar artık korkmadan yangınların büyümesini engelleyebileceklerini belirtiler. Hanımlar ayrıca evde yangın riski oluşturabilecek maddeleri çocukların erişemeyecekleri yerlere kaldıracaklarını kaydettiler.

Kaynak: Bültenler / Güncel

doğan kara Karamürsel Güncel Haberler

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title