Haberler

Yapımcı Ertegün, Villanın Satılmamasını Vasiyet Etmiş

Güncelleme:

Müzik dünyasının efsanevi isimlerinden yapımcı Ahmet Ertegün'ün Bodrum'daki yazlık evinin satıldığı iddiası, Amerikalı eşi Mica Ertegün'ün keyfini kaçırdı.

Müzik dünyasının efsanevi isimlerinden 2006 yılında vefat eden yapımcı Ahmet Ertegün'ün Bodrum'da dünya starlarını ağırladıkları yazlık evinin satıldığı iddiası, Amerikalı eşi Mica Ertegün'ün keyfini kaçırdı. Satıldığı öne sürülen evi merhum Ahmet Ertegün'ün ölmeden önce yeğeni Leyla Ertegün'e bıraktığı, üstelik de satılmamasını vasiyet ettiği ortaya çıktı. Tapusu yeğen Leyla Ertegün'de olan ev, ölünceye kadar Mica Ertegün'ün kullanımında olacak.

ABD'de eş başkanı olduğu Atlantic Records adlı plak şirketiyle yıllarca dünya müziğine yön verip, müzik dünyasına önemli sanatçılar kazandıran, 2006'da 83 yaşındayken vefat eden Ahmet Ertegün'ün Amerikalı eşi Mica Ertegün, her yaz olduğu gibi yine tatil için Bodrum'a geldi. Yakın dostlarıyla gündüzleri yatla denize açılıp Bodrum'un koylarını gezen Mica Ertegün, akşamları ise yazlığında konaklıyor. Ancak Mica Ertegün'ün, eşiyle birlikte yıllarca dünyanın en ünlü devlet adamlarını, siyasetçi ve starlarını ağırladıkları, Bodrum'daki yazlığı sattığına ilişkin çıkan haberlere üzüldüğü belirtildi.

TAPU YEĞENİNE, KULLANIM HAKKI EŞİNE

Aileye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Ahmet Ertegün, Sting'den Dustin Hoffman'a, Mick Jager'a, Madeleine Albrıght'tan Henry Kissinger'e kadar pek çok ünlü dostunu ağırladığı Bodrum'daki evini, ölmeden önce yeğeni Leyla Ertegün'ün üzerine yaptı. Ahmet Ertegün, tapusu yeğen Leyla Ertegün'de olan evin kullanım hakkını ölünceye kadar Mica Ertegün'e bırakırken, eşinign sağlığında da bu evin satılmamasını vasiyet etti.

Değeri milyon dolarla ölçülen Bodrum Neyzen Tevfik Caddesi'ndeki ev, Ahmet Ertegün'ün ölümünden sonra da hala her an gelebilecek konukları ağırlamaya hazır. Dostları, Mica Ertegün'ün yaşasaydı 31 Temmuz'da 90 yaşına basacak olan eşi Ahmet Ertegün'ün anılarıyla dolu evlerinde mutlu olduğunu, sağlıklı olduğu sürece bundan sonraki yıllarda da her yaz 3- 4 haftalığına da olsa Bodrum'a gelmeyi, bu evde kalmayı sürdürme arzusunda olduğunu söyledi. - İzmir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ahmet Ertegün Mica Ertegün Bodrum Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title