Haberi Paylaş

AHBAP'a çadır sattığı ortaya çıkan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a fedakarlık madalyası mı verilecek?

Güncel Haberler

11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan Türk vatandaşlarına Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası verilmesine ilişkin kanun teklifinin hazırlanması yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Kulislerde depremin ardından çadır sattığı ortaya çıkan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a da madalya verilip verilmeyeceği sorusu sorulmaya başlandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, önceki gün İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin detaylarını açıkladı.

Elitaş teklifle Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan Türk vatandaşlarına Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası, yurt dışından gelen arama kurtarma ekiplerine ise Cumhurbaşkanı Kararı ile Üstün Fedakarlık Nişanı verilmesinin öngörüldüğünü açıkladı. Kimlere madalya verileceğine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan karar verecek.

Bu noktada depremin hemen ardından AHBAP Derneğine çadır sattığı ortaya çıkan ve bu nedenle tepkileri üzerine çeken Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın da nişan alıp almayacağı merak konusu oldu.

Sözcü'ye konuşan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, "Depremde çadır satanlara mı Devlet Üstün Madalyası takacağız? Skandallar Prensi Kızılay Başkanı madalya mı alacak? İstifa etmeyip gülmeye devam eden Kızılay Başkanı mı madalya sahibi olacak şimdi? Depremin ilk üç gününde enkaz altında kalanları izleyenler mi ödüllendirilecek? Selde insanımızı perişan bırakan yöneticiler madalya mı takacaklar? Bu sadece milletin aklıyla dalga geçmek olur. Acılarımız taze, milletimizin vicdanı daha da derinleşir" ifadesini kullandı.

Haberler.com - Güncel

Kahramanmaraş Kerem Kınık Kızılay Deprem Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

sade vatandaş:

bu kurumunda itibarını yerle bir ettiler şimdi değilsede ileride tarih olanları yargılayacak onlar göstermesede hiç bir şey gizlenemez on binlerce kamera depremde olanları görüntüledi halkta buna şahit oldu imanı vicdanı olanların vereceği karar bellidir

Cevap Yaz26Yayından Kaldır
funy Cup:

sayın kınık yılın bir çok ödülünü size layık görüyoruz. Nazar boncuğu gibisiniz. Ülkemizin onurlu gururlu kişilik sahibi adam gibi adam. Adam daha napsın 12 yerde aynı anda patron. ülkeyi sırtlanmış

Cevap Yaz26Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title