Haberi Paylaş

Siyaset kulislerini karıştıracak iddia! Deniz Baykal parti kurup, başına kızını geçirecek

Güncel Haberler

Siyaset kulislerini karıştıracak iddia! Deniz Baykal parti kurup, başına kızını geçirecek

CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal'ın 'Halk Parti' adından yeni bir parti kuracağı iddia edildi. Partinin genel başkanının ise Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın olacağı konuşuluyor.

AK Parti'den ayrılan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan siyaset hayatlarına kurdukları partiler ile devam ederken, gündeme gelen yeni iddia ise CHP kulislerini karıştıracak.

Hürriyet Gazetesi yazarlarında Yalçın Bayer geçtiğimiz gün, Antalya kökenli yeni bir partinin kurulacağı yönünde bir duyum aldığını aktarmıştı. Bayer bugün kaleme aldığı yazıda ise Deniz Baykal'la ilgili önemli bir iddiaya yer verdi; "İktidar kanadında CHP'nin Kemalist kanadı gıdıklanıyor, ağır eleştiriler yapılıyor. Kemal Bey'in etrafında 'adam' kalmadı, nasıl bir genel başkan olduğu sorgulanmaya başladı. CHP'den yeni bir parti mi doğdurulmak isteniyor? Evet, dışarıda 'üflenen'lere göre böyle".

Partinin kurucuları olarak, Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek'in isimlerinin geçtiğini belirten Bayer, "Onur Öymen ve Şahin Mengü'nün adını fısıldayanlar da var. Baykal'ın kızı da genel başkan olacakmış" dedi.

Partinin adının ise 'Halk Parti' olacağı belirtilirken, "En önemlisi, dışarda Baykal'ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor. CHP'nin 'ağır' bir abisi "Baykal'ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz" diyor.

Haberler.com - Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Deniz Baykal Siyaset Bayer Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (37)

baba vanga babafingo:

İbo soytarısı da parti kurup başına İdo lüzumsuzunu getirecekmiş

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Vatandaş 01:

Bunları yaptıktan sonrada Aslı hanım la benide everse

Cevap Yaz11Yayından Kaldır
Lider 21:

Bence doğru bir karar adam kelaynak gibi nesli tükenmek üzere. bizim selo aponun heykelini dikecem demişti.kılıçdaroğluda baykalın heykelini diker.antalya ya.

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Tüm 37 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title