Haberler

DEM Parti Eş Genel Başkanları Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın Mezarlarını Ziyaret Etti

Güncelleme:

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın mezarlarını ziyaret etti. Gezmiş ve arkadaşlarının vefatının üzerinden 52 yıl geçmesine rağmen unutulmadıklarını belirten Hatimoğulları, mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi ( Dem Parti ) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, 6 Mayıs 1972'de idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın mezarlarını ziyaret etti.

Gezmiş, İnan ve Aslan'ın, idamlarının 52. yılında Ankara'daki mezarları başında düzenlenen anma etkinliğinde, DEM Parti Eş Genel Başkanları Hatimoğulları ve Bakırhan da gruptakilerle mezarlık girişinden, Gezmiş'in mezarına yürüdü.

Gezmiş ve arkadaşlarının mezarlarının başında konuşan Hatimoğulları, Gezmiş ve arkadaşlarının vefatının üzerinden 52 yıl geçmesine rağmen unutulmadıklarını belirtti.

Deniz Gezmiş'in, son sözlerini hatırlatan Hatimoğulları, "Bizler, Türk ve Kürt halklarının kardeşliği için, bu ülkede ezilenler ve sömürülenler için, açlık ve yoksullukla pençeleşen işçiler, emekçiler, yoksullar için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Denizlerin bıraktığı miras gibi emperyalizme karşı bölgede halkların barışını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Tuncer Bakırhan da "Biz bu mücadeleyi başarıya ulaştıracağımıza eminiz. Deniz'in, Hüseyin'in ve Yusuf'un şahsında bugüne kadar demokrasi için, devrim için yaşamını yitirmiş bütün insanlarımızı saygıyla selamlıyoruz." diye konuştu.

DEM Parti'nin ziyaretinin ardından diğer sivil toplum örgütleri de Gezmiş ve arkadaşlarının mezarlarına kırmızı karanfil bıraktı.

Kaynak: AA / Güncel

Tuncer Bakırhan Hüseyin İnan Deniz Gezmiş Yusuf Aslan DEM Parti Demokrasi Politika Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title