Datça ve Bozburun'a BM El Uzattı - Haberler
Haberi Paylaş

Datça ve Bozburun'a BM El Uzattı

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Datça ve Bozburun'a BM El Uzattı

BM destekli Küresel Çevre Fonu Küçük Destek Programı, biyoçeşitliliğin korunması için seçilen 11 ülke arasında yer alan Türkiye'deki Datça ile Bozburun'da çalışma yapacak.

Birleşmiş Milletler (BM) destekli Küresel Çevre Fonu Küçük Destek Programı, biyoçeşitliliğin korunması ve sürdürülebilir bir çevre adına seçilen 11 ülke arasında yer alan Türkiye'de Datça ile Bozburun arasındaki bölgede çalışma yapacak.

Program hakkında bilgi veren Küresel Çevre Fonu Küçük Destek Programı Ulusal Koordinatörü Gökmen Argun, bu programın BM destekli olduğunun altını çizdi. Küçük Destek Programı'nın bir kaynak sağlama programı olduğunu kaydeden Argun, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum örgütlerinin proje hazırlamasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Argun, bu çerçevede, kamu kurum ve kuruşları ile STK temsilcileriyle toplantı yapacaklarını ve konuyu kendilerine aktaracaklarını anlattı. Argun, "Toplantı boyunca katılımcıların bu programı derinlemesine anlaması için çalışacağız. Ondan sonra da kendilerinden projeler isteyeceğiz. Proje üretecekler ve bize sunacaklar. Biz de destek olacağız" dedi. Argun, Datça- Bozburun arasında gerçekleştirecekleri programda 'Satoyama' adlı bir inisiyatifin Türkiye'ye aktardığı kaynağı kullanacaklarını dile getirdi.

Programda asıl konu başlığının biyolojik çeşitlilik olduğunu ifade eden Gökmen Argun, bölgede öncelikle deniz alanlarında çalışma yapmak istediklerini belirtti. Argun, "Aslında burada yaşayan insanların bu alanların devamlılığını da sağlayarak kendi yaşamlarını garanti altına almasını sağlayacak bir çerçeve çizmenin yollarını arayacağız" diye konuştu. Argun projenin Haziran 2013 sonuna kadar tamamlanacağını kaydetti.

Argun'un konuşmasının ardından kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri ile toplantıya geçildi.

DEB(AÖ/BT) - Muğla / Marmaris

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Birleşmiş Milletler Bozburun Türkiye Datça Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title