Haberler

Çudosd Başkanı Uluğ Açıklaması

Abone Ol

Çubuk Doğayı Sevenler Derneği (ÇUDOSD) Başkanı Halil Basri Uluğ, "5 milyon insanın yaşadığı başkente mutlak surette bir hayvanat bahçesi gerekiyor.

Çubuk Doğayı Sevenler Derneği (ÇUDOSD) Başkanı Halil Basri Uluğ, "5 milyon insanın yaşadığı başkente mutlak surette bir hayvanat bahçesi gerekiyor. Yapılacak hayvanat bahçesi de hayvanlar için tamamen doğal yaşam alanları oluşturularak yapılmalıdır. İlçemiz bu anlamda çok uygun." dedi.

Çubuk, yaptığı açıklamada, Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet'in "Ankara'ya hayvanat bahçesi yapılması" yönündeki çağrısını olumlu karışladıklarını söyledi.

"Başkent Ankara'nın her şeyiyle örnek bir hayvanat bahçesine ihtiyacı var" diyen Uluğ, şunları kaydetti:

"Türk Veteriner Hekimler Birliği güzel bir konuya değindi. 5 milyon insanın yaşadığı başkente mutlak surette bir hayvanat bahçesi gerekiyor. Yapılacak hayvanat bahçesi de hayvanlar için tamamen doğal yaşam alanları oluşturularak yapılmalıdır. İlçemiz bu anlamda çok uygun. İklim şartları, ormanlık ve tarım alanları, yaban hayvanları için doğal yaşam alanlarına sahip bir yerleşim yeri. Zaten Mustafa Kemal Atatürk zamanında ve ondan sonra da yakın bir zamana kadar Atatürk Orman Çiftliği'ne ait büyük ve küçükbaş hayvanlar yaylak olarak ilçemizi kullanıyordu. Havaalanın hemen yanı başındaki ilçemizi hem turistik olarak hem de bilgilenme amaçlı binlerce insan gezebilecektir. Bu sayede Çubuk, Ankara'ya gelen yabancı ve yerli turistlerin ziyaret edeceği önemli bir mekan olacaktır."

Kaynak: AA / Güncel

Mustafa Kemal Atatürk Halil Basri Uluğ Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne? MasterChef Tolga nerede, Tolga yok mu? Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! 3 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 3 Aralık Pazar burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? MasterChef Sergen nerede, Sergen yok mu?
title