Haberler

Çubuk Konakta Savaş Panoraması Sergisine Yoğun İlgi

Abone Ol

Konakta Savaş Panoraması sergisine yoğun ilgi ANKARA'nın Çubuk ilçesinde Bekir Ağalar Konağı'nda 4 bine yakın objenin sergilendiği '1402 Ankara Savaşı Panoraması ve Geçmişten Günümüze Çubuk'un Değerleri' sergisi, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Konakta Savaş Panoraması sergisine yoğun ilgi

ANKARA'nın Çubuk ilçesinde Bekir Ağalar Konağı'nda 4 bine yakın objenin sergilendiği '1402 Ankara Savaşı Panoraması ve Geçmişten Günümüze Çubuk'un Değerleri' sergisi, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Eserlerine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren ve 'Köylü Ressam' olarak bilinen Halil Basri Uluğ, "Çalışmamız, uzun emek ve süre isteyen bir zamanda yapıldı. Sergimizde, tarihimizi ve geçmişimizi unutmamak için elimizden geleni yaptık. Burada yapılan her şeyi bizzat yaşanarak tasarladım. Sanki ben oradaymışım gibi hissederek orijinaline yakın yapmaya çalıştım. Çalışmalarımızda eskiden unuttuğumuz hayatı tamamen canlandırmış olduk. Bu bölgede gerçekleşmiş olan Ankara savaşını en güzel şekilde maket olarak hazırlayıp, müzemize kazandırmanın mutluluğu yaşıyorum" dedi.

Köylü Ressam olarak tanınan Halil Basri Uluğ da çalışmaları hakkında misafirlerine bilgiler verdi. Ressam Uluğ, tüm sanatsever ve herkesin bir ilk olan bu tarihi değerleri görmeleri gerektiğini belirtti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Halil Basri Uluğ Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne? MasterChef Tolga nerede, Tolga yok mu?
title