Haberler

İskenderun'da Çöpçüler İş Bıraktı

Güncel Haberler

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, özel bir firmada temizlik görevlisi olarak çalışan işçiler, 3 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, özel bir firmada temizlik görevlisi olarak çalışan işçiler, 3 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı. Bir gün boyunca kentteki çöp konteynerlerindeki çöpleri toplamayan şoför ve temizlik işçileri, Çankaya Mahallesi'nde bulunan geri dönüşüm atık tesisi önünde kontak kapatarak maaşları yatana kadar iş bırakma kararı aldı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan işçilerden Osman Sağlam, şoförler ve temizlik çalışanları olarak grev yapmadıklarını, maaşlarını yatana kadar iş bırakma eylemi kararı aldıklarını söyledi. Paralarının yattığı andan itibaren işe çıkacaklarını belirten Sağlam, "Biz maaşlarımızın yatmasını istiyoruz, yetkililer duysun. Üçüncü aya girdik halen paramız yatmıyor. Seçimden itibaren de aksamalı bir şekilde yatıyordu. Bizler her 2 ayda bir bu sorunu yaşamaktayız. Şu anda İskenderun'da çöp toplanmıyor. Yetkililer ile görüşmek istedik, kimse muhatap olmuyor. Kimse bize, 'ne yapıyorsunuz' bile demiyor" ifadelerini kullandı.

İşçilerin, iş bırakma eylemi nedeniyle kentte bulunan çöp konteynerlerinin dolu olduğu gözlendi.

Kaynak: AA / Güncel

Osman Sağlam İskenderun Çankaya Politika Güncel Haberler

title