Haberler

Çocuklar Uçurtma Uçurmanın Mutluluğunu Yaşadı

Abone Ol

Çubuk Yıldırım Beyazıt Ortaokulu ile Çubuk Doğa Sevenler Derneği işbirliğinde "Kendi uçurtmanı yap, kendin uçur ve doğanın tadını çıkart" sloganıyla başlatılan proje kapsamında öğrenciler uçurtma uçurdu.

Çubuk Yıldırım Beyazıt Ortaokulu ile Çubuk Doğa Sevenler Derneği işbirliğinde "Kendi uçurtmanı yap, kendin uçur ve doğanın tadını çıkart" sloganıyla başlatılan proje kapsamında öğrenciler uçurtma uçurdu.

Okuldaki gönüllü öğrencilerin sırayla katıldığı projeyle öğrenciler uçurtmalarını yaparak, uçuruyor. Öğrencilere doğa sevgisinin de aşılandığı etkinlik kapsamında doğaya atılan çöpler de toplanıyor.

Öğrenciler yaptıkları uçurtmalarını uçurmak için birbirleriyle yarışırken, en güzel uçuran ve en güzel uçurtmayı yapanlara çeşitli hediyeler veriliyor.

İlk olarak Çubuk Doğa Sevenler Dernek Başkanı Halil Basri Uluğ tarafından uçurtma yapma eğitimi verilen etkinlikte, uçurtma uçurmaya zaman zaman okul müdürü Mehmet Tekin de katıldı.

Projenin öğrencileri okul stresinden uzaklaştırmak ve doğa sevgisi kazandırmak amacıyla başladıklarını ve tüm öğrenciler yararlana kadar devam edeceklerini söyleyen Tekin, çalışmanın öğrenciler üzerinde çok olumlu sonuçlar doğurduğunu söyledi.

Tekin, şöyle konuştu:

"Çocuklarımızı doğayla tanıştırmak, doğayla iç içe etkinlikler yapmak amacıyla projeyi hayata geçirdik. Çocuklarımız şehir hayatında bu kadar doğa ile iç içe olamıyor. Betonlaşma, oyun alanlarının kısıtlı olması çocuklarımız da ister istemez stres, yorgunluk ve buna benzer çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. Yorgunluk, stres ve teknoloji bağımlılığı başta olmak üzere çocuklarımızın geleceğinin olumsuz etkileyecek sorunlarla mücadele etmek amacıyla bu projeyi başlattık. İnşallah öğrencilerimiz yaptıkları uçurtmaları her hafta gökyüzüne uçurarak, bu mutluluğu birlikte yaşayacak."

Projenin unutulmaya yüz tutan ve çocuk gelişiminde önemli yeri olan değerlerin yeniden canlandırılması adına yapıldığını anlatan Çubuk Doğa Sevenler Derneği Başkanı Halil Basri Uluğ da "Uçurtmalarımızı kendimiz yapmaya çalıştık ve burada uçurduk. Öğrencilerimiz çok mutlu oldu. Birçoğu ilk defa böyle bir etkinliğe katılıyor. Çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyor." dedi.

Öğrencilerden Rabia Tezal da "Burada çok eğlendik. Öğretmenimize çok teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Emek harcayarak bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan öğrencilerden Emirhan Çelik ise "Doğayla iç içe eğleniyoruz. Çevremizi temizliyoruz. Bu bizim için bir nevi terapi oluyor." yorumunu yaptı.

Kaynak: AA / Güncel

Halil Basri Uluğ Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne? MasterChef Tolga nerede, Tolga yok mu? Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! 3 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 3 Aralık Pazar burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? MasterChef Sergen nerede, Sergen yok mu? İstanbul'da hafta sonu hava nasıl olacak? 2-3 Aralık Cumartesi Pazar İstanbul'da hava durumu nasıl? MasterChef Sergen hasta mı, hastalığı ne? Sergen neden yok?
title