Haberler

CHP'liler Havalimanına Karanfiller Bıraktı

Güncel Haberler

Haber: Enver ALAS - İSTANBUL / DHACHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile İstanbul milletvekilleri ve partililerden oluşan bir grup, terör saldırılarının gerçekleştiği Atatürk Havalimanı'na gelerek kırmızı karanfil bıraktı.

Haber: Enver ALAS - İSTANBUL / DHA

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile İstanbul milletvekilleri ve partililerden oluşan bir grup, terör saldırılarının gerçekleştiği Atatürk Havalimanı'na gelerek kırmızı karanfil bıraktı.

İl Başkanı Cemal Canpolat ile aralarında İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Selina Doğan, Mahmut Tanal, Eren Erdem ile bazı partililerden oluşan grup saat 11.00 sıralarında Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde geldi. CHP'liler, patlamalardan ilkinin yaşandığı geliş terminali A-Kapısı önüne karanfil ve güllerden oluşan çiçekleri bıraktılar. Daha sonra partililer adına bir açıklama yapan Cemal Canpolat Atatürk Havalimanı'na yönelik son terör saldırısının yanı sıra Türkiye'de yaşanan terör olaylarından duydukları üzüntüyü dile getirdi. Canpolat, Türkiye'nin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçildiğini belirterek yaşanan terör olaylarını kınadı.

TERÖRE KINAMA

Canpolat, "Biz CHP olarak ülkenin bir ve beraber yaşamaya ne kadar ihtiyaç duyduğu bu dönemde terör nereden ve kimden gelirse gelsin, destekçisi kim olursa olsun her türlü terörü kınıyoruz. Onlarca masum yurttaşımızın, havaalanı çalışanlarının yurt dışına yolculuk yapanların, ülkemize gelenlerin güvenliğini koruyamadığımız için üzgünüz.Teröre karşı yeterince önlemleri almadığı için başta İçişleri Bakanı olmak üzere güvenlikle sorumlu olanların derhal istifa etmeleri gerektiği kanısındayız" dedi.

BAYRAM TEMENNİSİ

Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı yaralılara da şifa dileyen Cemal Canpolat Ramazan Bayramı'nın sevgi ve saygı içerisinde geçmesi temennisinde bulundu. Canpolat'ın konuşmasının ardından partililer havalimanından ayrıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mahmut Tanal Selina Doğan Eren Erdem Politika Haberler

title