Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir? - Haberler
Haberi Paylaş

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir?

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığına getirilen Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? İşte hakkında merak edilen tüm detaylar.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı'na KADEM Denetim Kurulu Asil Üyeleri arasında da yer alan Zehra Zümrüt Selçuk getirildi.

Yeni kabinede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı birleştirildi. Yeni ismi Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı olurken bakanlık koltuğuna ise Zehra Zümrüt Selçuk oturdu.

Kadını ve aileyi koruma üzerine birçok platformda boy gösteren yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KADEM üyesi olarak dikkatleri üzerine çekti.

KADEM Ankara Şubesi üyeleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kadına şiddete yönelik sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

O dönem KADEM Ankara İl Temsilciliği görevini yürüten Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı açıklamada, "Ülke siyasetinde rol oynayan bir kişinin kadına yönelik şiddetle mücadeleyi teşvik etmesi beklenirken ucuz politik gayeler güderek şiddeti meşrulaştıran sözler sarf etmesi asla kabul edilemez." dedi.

Haberler.com - Güncel

Batı Antalya Kalkınma Ajansı, KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ, Değerli Taş, Selçuk, Politika, Güncel, Haberler

title