Bursa Efsane Sanatçılar Bursa'dan Geçti - Haberler
Haberi Paylaş

Bursa Efsane Sanatçılar Bursa'dan Geçti

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Bursa Efsane Sanatçılar Bursa'dan Geçti

55'inci Uluslararası Bursa Festivali, 70'li yıllara damgasını vuran efsane sanatçıları aynı sahnede buluşturdu.

55'inci Uluslararası Bursa Festivali, 70'li yıllara damgasını vuran efsane sanatçıları aynı sahnede buluşturdu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55'incisi düzenlenen 'Uluslararası Bursa Festivali'nde nostalji rüzgarı esti. Yarım asrı geride bırakan festival, 70'li yıllara damgasını vuran Neşe Karaböcek, Seçil Heper, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Ercan Turgut, İskender Doğan, Bilgen Bengün ve Funda'yı aynı sahnede buluşturdu.

AİLE GAZİNOSU

Türkiye'nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan festivalde art arda sahne alan efsane kadro, 70'li ve 80'li yılların 'Aile Gazinosu' konseptinde hazırlanan konserde, Türk Sanat Müziği'nin en güzel örnekleri ve dönemin popüler olmuş şarkılarını seslendirdi. Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen müzik şöleni Funda ile başladı.

AĞLAMA DEYMEZ HAYAT

Bursalı sanatseverler temponun hiç düşmediği gecede, 'İntizar', 'Saymadım Kaç Yıl Oldu', 'Eski Dostlar', 'Samanyolu', 'Seninle Bir Dakika', 'Kan ve Gül', 'Son Verdim Kalbimin İşine', ve 'Sensiz Saadet Neymiş' gibi dönemin popüler şarkılarını seslendiren müziğin efsane isimlerine büyük sevgi gösterilerinde bulundu. Festival tarihine geçecek özel gecenin finalinde bir araya gelen efsane sanatçılar, muhteşem konseri 'Ağlama Değmez Hayat' adlı ölümsüz eser ile tamamladı.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bursa Büyükşehir Belediyesi Neşe Karaböcek Semiha Yankı Seyyal Taner Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title