Haberi Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesinin Yeni Başkanı Alinur Aktaş Oldu

Güncel Haberler

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına Alinur Aktaş seçildi.

Bursa'da Recep Altepe'nin istifasının ardından Vali İzzettin Küçük'ün çağrısıyla toplanan Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Ak Parti ve MHP'li üyelerin oylarıyla İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı Bursa'nın yeni başkanı olarak seçti. Aday çıkaramayan CHP'li meclis üyeleri yaşanan tartışma sonrası oylamaya katılmayarak meclisi terk etti.

CHP'Lİ ÜYELER SALONU TERK ETTİ

AK Parti Grup Sözcüsü Ercan Barutçuğlu, mecliste başkanlık seçimi yapıldığını, polemik yapmaya gerek olmadığını söyledi. AK Parti'li üyeler CHP Sözcüsü Erdal Aktuğ'a, "Burada demogoji yapmayın" dedi. Bunun üzerine sözlü tartışmalar büyüdü. Mikrofonların kapatılması üzerine ayağa kalkan ve aday çıkarmayan CHP'li üyeler polemik üzerine salonu terk ettiler.

"BURSALI HEMŞEHRİLERİMİZİN GÖNÜLLERİNE TALİBİZ"

Başkanlığa seçilen Alinur Aktaş ise seçimin ardından, "Bu süreci halka hizmet yarışında bayrak değişimi olarak görüyoruz. Bursalı hemşehrilerimizin gönüllerine talibiz. Bu kadim şehre hizmet etmiş ilk Bursa Belediye Başkanımız Sadrettin Efendi'den başlayarak, büyüğüm, hocam, rahmetli Hikmet Şahin, son belediye başkanı ağabeyim, büyüğüm Recep Altepe'yi, taş üstüne taş koydukları için şükranla, minnetle anıyorum. Bursa bir sevdadır, Bursa bir aşktır. Bursa evliyalar, padişahlar şehridir. Bursa büyük kuruluşa şahitlik etmiş, cihan imparatorluğunun ilk başkentidir. Halka hizmetkar olmak dışında başka bir düşüncemiz yok. Gücümüzü halktan aldık. Bu işin neferleri olarak bizlerin düsturudur. 17 ilçemiz var. Her karışına önem ve değer vereceğimizi, başkan arkadaşlarımızla planlayacağımızı ifade etmek istiyorum. 25 yıllık eşime, çocuklarıma teşekkür ediyorum. Annem ne olursun oku, bu memlekete hayırlı evlat ol derdi. 47 yıl kulaklarımı çınlattı. Rabbim hem annemi, hem de tüm rahmet-i Rahman'a kavuşmuş annelerimizin mekanını cennet eylesin. Yarın inşallah sabah namazında Emirsultan'dan başlayarak her saniyemizi, dakikamızı dolu dolu geçireceğimizi ifade ediyorum." dedi

Haberler.com - Güncel

Recep Altepe Alinur Aktaş Politika Güncel Haberler

title