Bilim Kurulu üyesinin "Türkiye'de 200 bin taşıyıcı var" çıkışı sunucuyu şaşkına çevirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Bilim Kurulu üyesinin "Türkiye'de 200 bin taşıyıcı var" çıkışı sunucuyu şaşkına çevirdi

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, konuk olduğu CNN Türk canlı yayınında "17-18 bin civarında hastamız var. Belirti göstermeyen hasta sayısı 10 kat fazla. Türkiye'de 200 bin taşıyıcı var" dedi. Özlü'nün bu çıkışına sunucu "Ooo" diyerek karşılık verdi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, CNN Türk canlı yayınında Uğur Önver'e önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs vakalarının az olduğu yerde pozitif vakalarda sayıların artacağını ifade eden Özlü, "17-18 bin civarında hastamız var. Belirti göstermeyen hasta sayısı 10 kat fazla. Türkiye'de 200 bin taşıyıcı var" dedi.

"ŞU DÖNEMDE DİKKATLİ OLMAMIZ LAZIM"

Kurban bayramının temastan dolayı daha riskli olduğunu belirten Özlü, "Bayramda en iyi yapacağınız şey evde oturmak. Sıcak havada virüsün canlı kalma süresi kısalıyor. Gölgede bile salgın en yüksek boyutlarda devam ediyor. Hepimizin herkesin dikkat etmesi lazım. Virüsle beraber yaşamaya alışmak uzun süreceği gibi görülüyor. Şu an kırılgan bir dönemdeyiz. Şu dönemde dikkatli olmamız lazım" şeklinde konuştu.

SUNUCU ŞAŞKINA DÖNDÜ

Salgının hala tehlikeli boyutlarda olduğuna dikkat çeken ve bunu rakamlarla ekran başındakilere anlatmaya çalışan Özlü'nün sözleri sunucu Uğur Önver'i de şaşkına çevirdi. Önver, Özlü'nün "Türkiye'de 200 bin taşıyıcı var" dediği esnada "Ooo" diyerek şaşkınlığını ifade etti.

Haberler.com - Güncel

Tevfik Özlü, Uğur Önver, Türkiye, Türk, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (28)

Abdülaziz hüseyin:

Maske hasta olmamaktan çok hasta etmemek için gerekiyor . Hasta olmamak isteyen kullanıyor . Taşıyıcı kullanmıyor . Maske takmama Cezasını sağlıklı olana değil taşıyıcıya kessinler . Hatta maske takmayan taşıyıcıyı toplumdan tecrit etsinler .

Gözlem:

Bu beylere güven kalmadı. : Son bir haftanın ortalaması, günde 922 yeni hasta geliyor olduğu. Sokağa çıkma kısıtlamalarının yapıldığı dönemde vaka sayılarının bırakın azalmasını arttığını. Sahilde yürümenin, piknik yapmanın, denize girmenin, covid19''a neden olmadığını, maske''nin takanı korumadığını artık herkes öğrendi. ! Hala şeffaf değiller, köyler kasabalar karantinada, girişi çıkışı yasaklanmış. Sanki o vakalar istanbuldaymış gibi veriliyor. Yemezler.

Nebozade:

Siz inanmayın başınıza gelsinki görün sizi

Tüm 28 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title